Tábor Hoštejn 2006 - dokončení

(11.07.2006 - 15.07.2006)

Konečně je tu poslední část článku o táboře. Sice to trvalo déle, než jsem čekal, ale vyúčtování tábora má přednost.

Tak a k tomu táboru. Dalším dnem bylo úterý 11. 7. Bylo zahájeno 2. kolo dílen – naučné (skautská idea a družina, znalost map a šifrování) a výrobní (výrobky z ruliček od toal papíru, výroba golfových holí a modelování z keramické hlíny). Na programu byla také kuličkiáda (závody družstev v projití určené trasy – cvrnkání kuličkou). Odpoledne nás navštívila OIK TV a natočila pěkný spot. Večer byl špíz a pak rychlý přesun do tábora skautů ze Šternberku, kde jsme hráli zápas v softbale (skauti) a petanque (vlčata). Po skončení byl táborák, kde měla každá naše družina připravena scénku. Po příchodu do tábora jsme udělali rychlý nástup a šlo se spát. Po chvíli bylo další pokračování CTH za část mapy. Lodě měli v noci proplout po moři bez toho, aby jim zhaslo světlo. Všechny to nakonec zvládly. Pak už se šlo, ale opravdu spát.

Ve středu náš tábor navštívil br. Huška a mohl zavzpomínat na své tábory. Jelikož našim posádkám chybělo ještě dost dílů map, aby mohly vyrazit za pokladem, pokusily se některé díly získat. Jeden z nejzajímavějších úkolů byla plavba na rozbouřeném moři, poblíž nepřátelské lodě. Bři by mohli vyprávět, uvidíme, zda-li bude nějaký ohlas ve zpovědnici. 2 posádky neuspěly. Dostat se během 2 hodin suchou nohou na určeném místě přes řeku byl pro všechny posádky nepřekonatelný problém. V táboře se také ukázal somálský lovec perel MU-MU-MU.Vcelku velký úspěch měla hra puding. Večer byla sauna. Na táboře byli i 4 bratři, kteří měli splněnou nováčkovskou zkoušku a chtěli složit skautský slib, a proto měli během dne čas postavit táborák a vyrobit fagule na zapálení. Večer jsme se šli na jejich práci podívat a po domluvě jsme táborák odložili na další den, ještě bylo potřeba ho trochu dodělat.

Oproti všeobecnému očekávání se ve čtvrtek konala poslední část CTH – cesta za pokladem. Vzhledem k tomu, že posádky neměli celou mapu – musely plnit úkoly (přenos zprávy přes řeku, plnění ešusu vodou, rozdělání ohně na vodě, popř. převoz kapitána). Nakonec se všem posádkám, ač různě vybaveným, podařilo z přístavu vyplout. Každý člen posádky měl 1 život (nafouklý balónek) + další si mohl zakoupit. Místo, kam se posádky měly dostat, bylo na mapě vyznačeno křížkem. Zde je však čekalo překvapení – cesta zde teprve začínala, nikoliv končila. Posádka, která si nezakoupila kompas, byla „nahraná“, že jo Kuře, piráti bez kompasu? Další důležitou věcí byl boj mezi posádkami. Nakonec, po těžkých bojích a strastiplné cestě se k pokladu dostala pouze jedna posádka, která poklad vlastníma rukama vykopala, vlastně vyhrabala. Zbylé posádky se po ztrátě životů vracely do tábora, kde si uvařily polívku a čekaly, jestli se podaří poklad najít. Večer se konal slibový táborák. Nakonec byli ke slibu připuštěni 3 bratři

• 4. musí ještě chvíli počkat. Táborákem byl zakončen tento náročný
den.

V pátek se dokončily dílny a pomalu se začínalo balit. Byly vyhlášeny vlajky celotáborové čistoty – br. Jelen a br. Rozinka a špíny br. Traktor a br. Gorila těsně o půl bodu před nováčky na táboře br. Játýrkem s br. Plavcem. Nejlepší byli odměněni a 2 nejhorší stany šly na malý výlet. Odpoledne byl turnaj v golfu s vyrobenými golfovými holemi. Večer byl opět táborák – závěrečný se scénkami. Po dlouhé době jsme udělali pyramidu, ale moc dlouho ohnivci nevydržela.

V sobotu se dobalily věci, uklidil tábor. Posledním vytažením sekerky ze špalku byl ukončen „Šavlový tábor v Hoštejně 2006“. Po nástupu se jelo domů. Někdo si řekl „konečně“ a někdo třeba „už?“. V hitaci členů tábora dostal tábor známku 1,5, což je oproti loňsku zlepšení.

Golf – výuka golfu – golfové hole

Lukas si připravil hru, kterou hrajou zejména páni v pletených svetrech podobných těm, které nosí Čtvrtníček ve svým čivavých reklamách na Vodafone, jezdí v nóbl vozíčcích a mají na svém kontě zaučeně více nul než kdejaká nula. Ano, řeč je o golfu.

Potřebovali jsme k tomu pouze své golfové míčky přivezené z domu a hole, narychlo vyrobené na táboře. A mohl začít urputný souboj družin. Jak to dopadlo ? To víme jen my. Možná vám to někdy řekneme. Prostě Golf je zábavná hra.

Letos nám po dlouhé době opět přálo počasí a tak tábor většině utekl jako voda. Uvidíme, jak to bude příští rok. Pěkný zbytek prázdnin a nezapomeň přijít na zahajovací schůzku v 8. 9. 2006 v 16:00 hod. ke klubovně. Termín i čas platí i pro případné nováčky od 1. třídy a starší.

Další díly: