Tábor Batizovce 2007

(11.08.2007 - 19.08.2007)
Aktualizováno 22.08.2007, 22:34

Dne 11. 8. nastal dlouho očekávaný den, kdy 19 českotřebovských skautů odjelo vlakem
EC 121 „Košičan“ na tábor se slovenskými skauty z družebního města Svit. Po příjezdu do Popradu nás již očekával skautský vůdce Frico. Autobusem jsme se přesunuli do obce Batizovce, kde jsme se přivítali se slovenskými skauty. Rozdělili jsme se do 4 družin a zahájili celotáborovou hru s názvem „Stroj času“, při které jsme se po družinách přemístili na tábořiště.

Tábor se nacházel v krásné horské přírodě u obce Batizovce s výhledem na tatranské velikány.

Druhý den začal každodenní program: ranní rozcvička, vztyčení vlajek, služby v kuchyni, na vodu a dřevo, pokračoval hrami na louce, zvyšováním skautských dovedností, celotáborovou hrou a každý den vrcholil večerním posezením v tee-pee, kde se jednotlivé družiny prezentovali scénkami, povídkami a písničkami pro pobavení všech táborníků. Pátý den tábora nás čekal výlet do Vysokých Tater.

Den začal časným budíčkem, raním přesunem do Svitu, odkud jsme jeli autobusem na Štrbské pleso, po rozdělení do skupin nastal výstup na Vodopád Skok, Capie pleso, přes Bystré sedlo ve výšce 2314 m jsme přešli okolo Wahlenbergerových ples na Solisko a dále zpět na Štrbské pleso, odkud jsme se přesunuli zpět na tábořiště. Pod článkem si můžete prohlédnout mapu a profil trasy výletu 1. skupiny, která šla ze Štrbského plesa na Popradské pleso a pak jela električkou do Nové Poliany a z kopce „seběhla“ džunglí po orkánu do tábora.

Sedmý den vyvrcholila celotáborová hra závěrečnou cestou za pokladem, při které jsme při plnění jednotlivých úkolů poznali historii města Svit, včetně jeho založení, průmyslu, významných staveb, prošli jsme Poprad s jeho památkami a jednotlivé družiny plnily další úkoly při cestě zpět na tábořiště.

Pomalu se začal chýlit náš pobyt na společném táboře se slovenskými skauty. Ještě nás čekal závěrečný táborák a po budíčku jsme devátý den tábora začali balit. Po snídani jsme vyrazili na vlak do Popradu, kde následovali poslední stisky rukou, poslední zamávání a již nás mezinárodní rychlík EC 120 odvážel zpět k domovu.

Tak skončil náš pobyt na Slovensku, který sblížil poznání jednotlivých odlišností mezi oběmi národy, přispěl k prohloubení spolupráce mezi slovenskými a českými skauty.

Projekt na výměnu skautů z partnerských měst Česká Třebová a Svit podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Pardubický kraj a město Česká Třebová.

Zapsal: Měkoň , [20.08.2007, 21:15]
Účast: Máťa, Skřítek, Bahno, Holub, Jelen, Kachna, Kuře, Placák, Rozinka, Snědlo, Traktor, Měkoň, Kosák, Emilka, Lukas,

Určeno družině: Krahujců, Ostřížů, Vedoucích, Tábor,
Trasa pochodu, včetně jízdy električkou. Profil trasy.