Tábor 2003 - Zadní Arnoštov

(01.07.2003 - 15.07.2003)
Aktualizováno 15.12.2006, 22:11

3. chlapecký oddíl se vydal do středověku, do doby udatných rytířů, majetných rychtářů, zámožných králů, sličných princezen, krvežíznivých draků a barbarů ze severských zemí. Na smyšlené mapě naší středověké země se odehrával velice zajímavý příběh. Zahájení celé hry propuklo ještě pár dní před táborem, to aby drobotina byla více nalákána a natěšena na tábor se středověkým duchem. Ve svých – doma maminkami ušitých kutnách, se vydali vlakem, nebo lépe v naší řeči „železným ořem“, směr hrad Litice. Konala se totiž slavná i posmutnělá událost najednou. Starý král, Tristan, zemřel a na jeho místo měla vstoupit jeho jediná dcera Isolda. To se však neobešlo bez problémů. Na slavnostní korunovaci před zraky všech byla unesena divokými Barbary ze Severu. Království se dostalo do rukou šlechtické Rady. Teď šlo o to, zjistit, kde se královna nachází a jak odlákat Barbary. Celé dobrodružství bylo velice napínavé a dramatické, protože do poslední chvíle se nevědělo, zda královna útok přežila a podaří-li se ji zachránit. Zatím se podařilo získat Hromžezlo z hrobky krále Drtiče, které je jedinou naší silnou zbraní v boji. Však se ji jistě podaří zachránit, až bude příležitost.

Jinak to bylo velice pěkné. Kobka byla na starém hradě Cimburk, tam se stavěly mohyly z kamení (jistě tam stojí dodnes), a co bylo nejlepší, kobka byla zahrabána a vchod, který rytíři našli byl strašně malý. Uvnitř ležel mrtvý Drtič a v rukách dřímal svoji mocnou zbraň.

Jinak si vlčata, malí rytíři, zvolili názvy svých 3lechtických rodů, na počest udělali erby, namalovali vlajky, ušili váčky na bohatství a postavili hrady, jakožto symboly své nedobytnosti. Na táboře bylo zavedeno jednotné platidlo místo bodů. Byli jím zlaťáky a daly se získat za vše – úklid ve stanu, za soutěže a utratit se daly ve středověkém obchůdku. Za ně se však daly i kupovat posty v postupovém žebříčku. Kdo měl více peněz, mohl si koupit vyšší post, měl větší žold, mohl si dovolit více sladkostí. Jak jednoduché.

Když nebyl čas na hraní, tak se blblo po výtvarné stránce: máme krásná batikovaná trička, ručně dělané hliněné amulety a knoflíky a pár obrázků, nebo se soutěžilo v různých podivnostech.

Počasí bylo celkem hezké, párkrát jsme si užili koupele, vyzbyl čas i na výlet do Boskovic, na jejich hrad a zašli jsme si i do Westernového městečka. Mezi nejhezčí vzpomínky na tábor jistě patří i Středověký jarmark, který se stal naší táborovou tradicí. Je na něm možné jít na různé atrakce (letos poprvé jsme uvedli do provozu i Skákací hrad [kupa slámy pokryta igelitem :)]), vyhrávat i prohrávat, kupovat si laskominy atd., ovšem vše pouze za zlaťáky. V tento slavný den nás navštívila vzácná návštěva z míst nejvyšších – místostarostka pí Jaroslava Žáčková, která zaskočila na odpoledne v kuchyni.

Získat nejenom šátek, ale i doživotní vzpomínku a uhlík z posvátného ohniště, se podařilo čtyřem vlčatům a jednomu skautovi, kteří se svým skautským slibem stali čestnými členy oddílu. Tábor se vydařil a už se těšíme na příští rok.

Zapsal: Tonča , [15.12.2006, 22:11]
Účast: Bivoj, Měkoň, Jíťa, Kosák, Tonča, Emilka, Lukas, Míchačka,