Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Tábor 2001 - v Zadním Arnoštově

(30.06.2001 - 15.07.2001)
Aktualizováno 17.10.2006, 17:25

Letos jsme byli na tábořišti v Zandím Arnoštově. Je to takový útulný lom, na samotě u lesa. Stany jsou kryty přilehlou skalní stěnou a borovými lesy.

K Celotáborovce lze říci jedinné. Byla plná nečekaných událostí, zvratů v ději a hlavně dobrodružná. Letos šlo o to, aby družiny v jednotlivých bojích získávaly skalpy, které posléze při nalezení prvního Odkazu Černého Vlka, proměnily u šamana obchodníka v překlad jednotlivých znaků. Hlavním zlomem v ději byla smrt šamana Bílého Medvěda, který uhořel při nájezdu zuřivých Asaxů, a následně byl koncem tábora probuzen na pouhou minutu, aby indiánům sdělil, kde se první odkaz nalézá. CTH dobře dopadlo, a i když nám počasí vůbec nepřálo, tak poklad přeci jenom nezůstal navždy pohřben a nenalezen. Nechyběla ani hostina.

O počasí již byla řeč. A je skutečně pravda, že nestálo za moc. Když nám ze začátku tábora svítilo slunce a téměř roztavovalo teploměr, který se po dlouhé době dostal na 30 stupňů, rádi jsme uvítali jemné letní deštíky, které se však proměnily v neustupujícího bojovníka. Celých zbývajících dvanáct dní téměř bez přestání pršelo. Vyjma dne návštěvního.

Návštěvní den probíhal dobře. Dětičky se těšily na setkání s rodiči, mi jsme se těšili na to, že náš bohatý jídelníček bude obohacen o dobrůtky, které nám rodiček dítek přivezou. Žel, moc toho nepřivezli. Rodiče spíše vykrmovali po celé odpoledne své ratolesti ve stanech, kde jim taktéž po odjezdu nechali kupy sladkostí a na kuchyň téměř zapomněli. Je to veliká škoda. Snad příští rok. Ale musí se nechat, že někteří „skalní“ rodiče mysleli i na nás a dali nám do kuchyně pár pekáčů buchet, které sloužily jako krmivo pro celý tábor.

Celodenní výlet byl, ale moc o něm nevím. Nešel jsem na něj, takže máme všichni, kdož o něm nic nevědí, smůlu. Ale prý se docela vyvedl. Až na nějaký ten deštík, byl fajn.

Dětičky na táboře dostali nové deníky, to aby si mohli zaznamenávat to, co se který den děje atd. Taky dostali nové zpěvníčky, to aby mohli podle něčeho zpívat a jen hloupě nezírali u ohně na své spolusedící brášky, kteří texty písní znají. Byl to užitečný dárek.

Vlčky jsme letos taky lovili. Kdo chtěl mohl si jich nasbírat mnoho. To se také pár bráškům podařilo a přejme jim to. Budou se teď aspoň pyšnit tím, že jsou vzorem pro ostatní.

Bohužel letos nikdo na táboře nesliboval. Nikdo o to neměl zájem. Taktéž letos nikdo neulovil Tři Orlí pera či Tři Bílé tesáky. Je to škoda a snad příští rok. Bylo uloveno pouze pero hladu, lovcem Tončou.

Zatím by to mělo být všechno podstatné. Jestli chcete vědět, co se dělo jednotlivé dny, tak to po mě chcete nadlidský výkon. Kdo si má pamatovat 15 dní??? To prostě nejde.


Zapsal: Tonča , [02.01.2006, 16:37]
Účast: Kuře, Bivoj, Měkoň, Sestřen, Smíšek, Jíťa, Kosák, Tonča, Emilka, Lukas, Míchačka,

Určeno družině: Vedoucích, Tábor,

Fotogalerie:
  • Není
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály