Svojsíkáč

Aktualizováno 06.05.2015, 17:14

Zápis dodal Kořen.

Svojsíkův závod

Sraz jsme měli už v 6 hodin na nádraží, tentokrát společně s dívčím oddílem.  Na místo konání závodu – do skautské klubovny u Letohradu jsme přijeli cca okolo 7:30 hodin.

Závod byl rozdělen na dvě části         : - brány

- závod

BRÁNY

Hlídky obdržely čísla 13–24 a rádce každé hlídky musel přijít k jednomu z vedoucích a nahlásit, kdo půjde na jaké stanoviště, např. Všeobecné znalosti, Poznávání rostlin, Překonat sám sebe(chůze po špalcích)  , Manuální zručnost a další. Naše hlídka měla číslo 17 a měli jsme rozdělení stanovišť takto: Kanička (rádce) = 3 stanoviště, Orel = 3, Brambora = 3, Šéf = 3 a já 4.

Po Branách jsme dostali oběd – kočičí guláš. Potom jsme čekali na druhou část, závod začal ve 13 hodin.

ZÁVOD

Dostali jsme mapu, na které bylo 8 stanovišť. My jsme museli jít nejdříve na pětku – to byla znalost map a orientace v přírodě.  Potom jsme šli na sedmičku – to byla potopená loď.  Cestou jsme chytali zajíce. Přeskočili jsme šestku a tak jsme se museli vracet.  Tam se odehrála scénka (třeba Loupež) a my jsme měli usoudit, co bychom  měli udělat, kdybychom byli u toho. Potom jsme se vydali okolo kravína na stanoviště osm – pozorování přírody. Následovala jednička, kde jsme museli přepálit dva provázky a oheň jsme museli rozdělat z jednoho prkýnka. Nám se podařilo přepálit  jeden provázek, druhý jen částečně.  Dalším stanovištěm byla dvojka, kde jsme měli z časopisů, knížky, slovníku apod. vyhledat informace k zadaným úkolům.  Na trojce jsme dostali plánek, podle kterého jsme museli postavit přístřešek. Posledním stanovištěm byla  čtyřka, kde nás čekala zdravověda. Po splnění všech úkolů jsme se vrátili ke klubovně.

U klubovny jsme čekali na konečné vyhodnocení. Naše hlídka skončila na 9. místě z jedenácti a dívčí hlídka byla na  6.místě ze třinácti hlídek.

Vyhráli jsme cenu útěchy – pexeso a létající talíř.

Svojsíkáč byl dobrej, užili jsme si velkou legraci …

Hitace: 1
Zapsal: Kořen , Bahno , [05.05.2015, 16:14]