Středisková vánoční besídka

(12.12.2006)

Jako první zápis dodal Placák. Dodá ho ještě někdo?

V 16:55 jsme se sešli jinde než minulý rok a to v sále Pod Skalkou. Když už jsme se všichni sešli tak jsme si šli sednout na židle a tam jsme byli celé vystoupení které mělo zajistit a také zajistilo 4.dívčí oddíl. Celou dobu byly soutěže a zpívali jsme vánoční i skautské písničky. Ale také musím říct že i trojku zastupovali Kuře a Rozinka svým žonglováním. A za ty soutěže co byli tak ty se hodnotili a nakonec se sečetli body, a trojka se umístila na 2. místě.

Text článku je použit se souhlasem tvůrce webu
3chostrizi.es­tranky.cz

Také své dovednosti nám ukázal Jan Betlach s lasy a biči. Úplně nakonec nám sestry ze 4. dívčího oddílu nám zaspívaly před Vánocemi. Potom jsme jim pomohli s úklidem a nakonec toho všeho jsme šli domů.

Další zápis dodal br. Jelen. Jak se Vám líbí?

Besídka začala v 16:55 v hospodě Pod Skalkou. Sešli jsme se zde kompletně celá družina Ostřížů. Také zde byly zastoupeny všechny oddíly z České Třebové kromě vodáků.Celou akci zorganizoval 4. dívčí oddíl a velice se jim to povedlo. Jen mi vadil kouř z cigaret, který vanul z chodby do sálu, kde se besídka odehrávala. Celou besídku moderoval Smíšek ze čtyřky, Sestřenka moderovala soutěže a Smíšek ze trojky byl doprovod na kytaru při zpěvu. Besídka se zahájila zpěvem vánoční koledy, po které následovala první soutěž. Byla pro vlčata a světlušky. Vítězem se stal soutěžící, který jako 1. postavil komín z pivních kelímků pod časový limit, jestliže ani jeden soutěžící komín pod časový limit nepostavil, vyhrál nejvýše postavený komín. V této soutěži vyhrálo vlče ze sedmičky s náskokem jednoho kelímku před ostatními. Po soutěži nám sestry ze čtyřky vysvětlili proč dívky házely o vánocích střevícem a předvedli taneční vystoupení. a soutěžili. Další soutěž byla pro starší vlčata. Kolem pasu jim Sestřenka uvázala provázek kterou bez pomoci rukou museli strčit do flašky od piva. V této soutěži vyhrál Vřeštidlo ze trojky. Jakmile se do soutěžilo ukázal nám Rozinka s Kuřetem pár triků s míčky, s kruhy a s kužely. Jejich vystoupení považuji za druhé nejlepší z celého večera. Třetí soutěž byla o nejlepší básničku a mohli se jí účastnit jak skauti tak i vlčata. Nejlepší báseň mělo vlče ze sedmičky, které tedy zvítězilo. Ve čtvrté soutěži soutěžili mladší skauti s hnědým šátkem o to, kdo nejvíce natáhne mucholapku aniž by ji , přetrhl. Nevím to určitě, ale myslím, že nejúspěšnější byl Placák ze trojky. Skoro zlatým bodem večera byl Honza Betlach mistr republiky v práskání bičem a lasování. Jeho výstup považuji za nejlepší z celého večera. Závěrečná soutěž byla pro skauty a jejich vedoucí. Skautům se zavázali oči šátkem, promíchali a přestrojili se jim jejich vedoucí a každý skaut s šátkem si musel najít svého vedoucího. Každému se zadařilo, tudíž tuto soutěž vyhráli všichni účastníci. Zlatým bodem večera byla scénka, kterou si připravil čtvrtý dívčí oddíl ,,Jak Rychlé šípy sypali chodník“. Na závěr se vyhlásili výsledky soutěží a rozdali sladké ceny. Bronzovou medaili získala jednička. Na druhém místě skončila trojka, která získala krabici tatranek. První byla sedmička, která si rozdělila dort a zákusky. Na závěr si trojka udělala skupinové foto a rozdělila cenu. Ti, co spěchali, se rozešli domů a ti, co nespěchali pomohli uklidit sál a domů šli později.

A jak to viděl Donald ?

Na besídku jsme přišli k hospodě u Rojta. Tam jsme se sešli a bylo nás ta hodně. Pak jsme šli do sálu nad hospodou. Bylo tam hodně židlí a některé už byly obsazené. My jsme si sedli zhruba doprostřed a bylo tam také pódium. Na tom pódiu se zpívali písničky, nejvíce koledy. Pak se hráli i hry. Já tam byl jednou na soutěži. Potom na podiu vystoupili Kuře s Rozinkou – oni totiž Žonglovali. A pak tam byly sestry s vánočními zvyky. Nakonec na podiu vystoupil Honza Betlach s biči a lasy. Uměl to vše dobře. Naposledy bylo vyhlášení a my jako třetí oddíl jsme byli druzí, protože jsme měli hodně bodů za soutěže. Tak jsme dostali sušenky.

Donald