Slovakia tour 2008

(24.09.2008 - 28.09.2008)
Aktualizováno 04.10.2008, 21:57

Ve středu dne 24. září 2008 odjela skupina 6 skautů ze 3. chlapeckého oddílu střediska Javor Česká Třebová na dlouho plánovanou 5 denní návštěvu družebního města slovenského Svitu.
     Po přivítání ve Svitu jsme se ubytovali v nově opraveném klášteře sester služebnic „Nejsvětější Panny Marie“ které nám zajistili naši skauti z družebního oddílu Tatranští orli.
    Ještě večer jsme se se skauty z družebního oddílu domluvili na dalším programu na nadcházející dny. Během naší návštěvy jsme navštívili  Slovenský ráj. Navštívili jsme např. dolinu Velký sokol, Suchá Bela, průlom Hornádu a po večerech jsme hráli různé skautské hry a debatovali o další spolupráci mezi našimi oddíly.
    Vyvrcholení naší návštěvy na nás čekalo v sobotu, kdy jsme se společně vydali do Belianské jeskyně a Belianských Tater. Cestou jsme vzpomínali na zážitky z letošního společného letního tábora v Hoštejně a vymýšleli další akce pro vzájemnou spolupráci. Ve Svitu v současnosti opravují klubovnu, takže mají problémy, kde se scházet na schůzky.
 V neděli po příjemně prožitých dnech a plni zážitků jsme se vydali na cestu domů. Další setkání se skauty z družebního oddílu plánujeme na jaře příštího roku, kdy přijede skupina slovenských skautů k nám do České Třebové.
 Velké poděkování patří sestrám z kláštera za krásné ubytování a městu Česká
 Třebová za finanční podporu celé akce.
Více o oddílu a spousty fotografií lze nalézt na našich oddílových stránkách http://trojka.e-skaut.cz
   3. chlapecký oddíl střediska javor Česká Třebová

Zapsal: Emilka , [29.09.2008, 21:16]