Slavnostní kladení věnců u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu

(28.10.2018)
Aktualizováno 01.11.2018, 22:59

Dne 28.10.2018 jsme se zúčastnili slavnostního kladení věnců u pomníku TGM v parku československých legií, ke dni vzniku a ke 100. výročí založení samostatného československé­ho státu.

Zůčastnili se ho také Třebovští Hasiči, Sokolská jednota, armáda České Republiky, hosté z Italie a představitelé kraje a města.

Poté, co kapela Řetůvanka zahrála několik písní se přešlo ke slavnostnímu kladení věnců a státní hymně, po které následovala minuta ticha a poté proslov Hejtmana Pardubického kraje, starosty města a ředitelky českotřebovské­o muzea.

Akce byla ukončena a následně jsme se přesunuli do parku před gymnázium, kde byla zasezena starostou města lípa.

Zde taktéž zazněl proslov od starosty a Česká hymna v podání Italského mužského sboru nejdříve v italštině a v Čestině.

Poté byl strom starostou města zasazen.