Setkání se Slováky

(20.10.2006 - 22.10.2006)
Aktualizováno 23.10.2006, 14:28

Slovenská vlajka V pátek v podvečerních hodinách se čtyř hodinovým zpožděním dorazila k našemu středisku delegace slovenských skautů a skautek, aby zde dohodly podmínky výměnných táborů v roce 2007.

Ze Slovenska údajně vyrazili již za časných raních hodin, kol 8mé, ale cesta se jim poněkud zkomplikovala dopravní špičkou. V Bratislavě a Žilině byly nepředvídatelné kolony aut. Stejně tak je zdržela rozkopaná trasa Brno-Svitavy, kde je nejedna objížďka.

U střediska JAVOR na ohni, který připravily družiny Racků a Krahujců se opékaly párky – klobásy a všemožně diskutovalo, zejména o zážitcích z právě proběhlé cesty.

V sobotu ráno po snídani se většina bratrů a sester vydala na horolezeckou stěnu u gymnázia. Zbylá skupina mezitím ve středisku domlouvala tábory v roce 2007 a poté se též odebrala za zbytkem do města.

Ze stěny jsem šli na oběd. Ani jsme nečekali, jaký problém je v České Třebové v sobotu nalézt místo k obědu. Nakonec jsme azyl získali „U Číňanů“. Po chutném obědě jsme se přes Staré náměstí vydali k Rotundě sv. Kateřiny. Odtud jsme se vrátili ke klubovně. Zde už začala příprava na ples.

V 18:30 hod. byl sraz na nádraží, odkud jsme se vydali na skautský ples do Chocně. Zábava na plese byla ohromná, až se nikomu (ze slovenských bří a sester) nechtělo nočními vlaky domů, ale přesto museli. Bylo vidět, že se slovenské delegaci na plese skutečně líbilo a společně jsme si zatančili, tedy spíše zahopsali, nejeden tanec a společensky si zařádili. Kapela byla ochotná a na žádost zahrála i mezi českými pár slovenských hitů na přání.

Zpáteční cesta proběhla klidně a v cca 3 hod. se ulehlo ke spánku. Ráno se vstávalo od 8:30 hod. Někteří si však poleželi déle. Pak se pomalu poklidilo a chvíli před polednem se bratia s sestry vydali na dlouhou cestu domů.

Návštěva se určitě vydařila. Domluvila se spousta podrobností ohledně táborů příští rok, Slováci se podívali na zajímavá místa ve městě a odreagovali se na skautském plese v Chocni. Škoda, že návštěva byla tak krátká, už se těšíme na příští setkání.

!!! Fotogalerie bude ještě dnes večer, či zítra večer !!!

Zapsal: Tonča , Emilka , [21.10.2006, 16:32]
Účast: Jelen, Kuře, Rozinka, Měkoň, Sestřen, Jíťa, Kosák, Tonča, Emilka, Míchačka,

Určeno družině: Vedoucích, Tábor,