Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


První brigáda na tábořišti

(13.05.2006)

Když jsme se sešli před střediskem, tak jsme počítali věci. Ze začátku nás tam moc nebylo ale pak do 5 min.přišlo tolik lidi. Pak jsme nasedli do aut a odjeli na tábořiště.
My jsme přijeli jako poslední, ale myslím si ze asi zatím vybalili věci a pak jsme přijeli i my a začali jsme bourat starou kuchyň. Tato práce šla strašně moc rychle, takže jsme mohli jít kácet stromy. My malí jsme tam nemohly a tak jsme vyndávaly hřebíky z prken, které zbyly v pozůstalých prknech. Pak když jich bylo dost(stejně jich bylo málo a asi za 2 hod. se řezaly další)tak jsme je šli odkůrovat,to byla asi nejhorší práce, co mohla být. A mezi tím než se to událo, jsme si stavěli já,kachna,snědlo a pů stavěli malí přístřešek, asi za půl hodiny začalo poprchávat a my jsme měli radost ze nám ten přístřešek na něco byl. Mezi tím dospělí v tom dešti kůrovali stromy. Pak jsem já a par sester rozdělali oheň. V ohni jsme pak vypalovali ty odkůrovamé stromy. Šlo to moc dobře na to, že jsme to dělali jenom my malí. Asi za půl hodiny začalo pršet. To nebyla čtvrt hodinové poprchávání, ale pořádný slejvák. Asi po půl hodině pršení jsme si mysleli, že pojedeme domů. Ale pak jsem šel za sestřenkou a ta my řekla že v Český Třebový už čtvrt hodiny neprší. Po čtvrt hodině přestalo pršet. Tak jsme dodělali ty kůly.
Pak poděkovali vedoucí dospělým řekli kdybychom se příště sešli a jeli to dodělat. Pak se všichni tak nějako sbalili a jeli domů. Tato brigáda se mi moc líbila, a chtěl bych poprosit brášky, aby jeli příště taky.           
PS:Chci poprosit slunéčko, aby si to přečetlo a aby vidělo, jak nám to zkazilo

Následuje článek Emilky:

Na této brigádě bylo v plánu rozebrat starou kuchyň a postavit novou. Z počátku se vše dařilo, až do doby, kdy začalo pršet, pak se vše zdrželo. Po první přeháňce se znova pokračovalo, pak pršelo znova a o dost více. Když se vypršelo, znovu jsme se dali do stavění. Když se náš čas pomalu chýlil, začalo pršet, což náš odjezd urychlilo. Vzhledem k tomu, že nás déšť dost zdržel, budeme muset udělat ještě jednu mimořádnou brigádu, která se bude konat 27. 5. 2006. Velmi děkuji všem rodičům, kteří nám pomohli. Byli to rodiče Holuba, Plavce, Vřeštidla, Snědla a Donalda. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl.
 


Zapsal: Traktor , [13.05.2006, 22:09]
Účast: Holub, Kachna, , Snědlo, Traktor, Kuře, Rozinka, Míchačka, Měkoň, Smíšek, Emilka, Lukas,

Určeno družině: Racků, Ostřížů, Vedoucích, Tábor,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály