Prodloužený víkend, slaňování a cyklovýlet

(08.05.2014 - 10.05.2014)
Aktualizováno 12.05.2014, 22:57

Ve čtvrtek v devět hodin jsme se sešli u klubovny. Naložili jsme lana, sedáky a další věci potřebné na slaňování do auta a sami jsme vyjeli na kolech. Projeli jsme Českou Třebovou a čekal nás první kopec, který jsme po několika minutách zdolali. Za odměnu jsme si mohli odpočinout při sjezdu kopce do Skuhrova. Vyšlápli jsme další kopec a už jsme byli u Třebovských stěn. Oddechli jsme si, a zatímco vedoucí připravovali vše pro slaňování, si ostatní zahráli hru capture the flag. Lana na slaňování byla už připravena. První slaňovali Bahňák a Donald. Po nich už mohli slaňovat i ostatní. Někdo šel jednou, někteří si slanili několikrát. Přišel čas oběda. Rozdělali jsme oheň, abychom si opekli buřty. Po jídle jsme lana přesunuli na větší skálu. Někteří už měli dost, ale pro některé to byl další zážitek. Ti, kdo už neslaňovali, si z lan udělali lanovku.

Když jsme smotali všechna lana a uklidili tábořiště, vydali jsme se na cestu zpět – tentokrát jinou cestou. Jeli jsme přes Dolní Houžovec, Knapovec, Dlouhou Třebovou a tak dál, až jsme dojeli ke klubovně. Večer jsme rozdělali oheň, abychom mohli začít grilovat. Každý si opekl maso či hermelín. Najedli jsme se, a když nám začala být zima, šli jsme do klubovny, kde jsme ještě hráli deskové hry.

Ráno jsme vstali v sedm, při rozcvičce jsme se proběhli a protáhli. Po snídani jsme si sbalili věci, zametli klubovnu a uklidili ohniště. Sbalili jsme si všechny věci na vaření a vyšli jsme na cestu. Hned u rybníka jsme zahájili jeden z experimentů – „káva“ z pampelišek. Vykopali jsme několik kořenů pampelišek a schovali jsme si je do kotlíku. Pokračovali jsme dál v cestě do Křivolíku. Došli jsme k včelařské chatě, kde jsme měli podle plánu uvařit oběd. Rozdělili jsme si práci. Někteří šli na dřevo. Kokos připravil držák na kotlík. Česnek s Melounem oloupali a nakrájeli brambory. Později nakrájeli i klobásu a další suroviny. Během toho už jsme dali vařit vodu, přidali jsme brambory, klobásu, koření, zelí a zelňačka byla hotová. Současně s polévkou jsme v druhém kotlíku vařili „kávu“ z pampelišek. Na polévce jsme si pochutnali. Kdybychom měli cukr na oslazení kávy, snad by chutnala i někomu jinému než mně. Uklidili jsme ohniště, sbalili věci a vydali jsme se na cestu.

Hned na cestě kousek od chaty jsme se rozdělili na dvě skupiny, které dostaly za úkol vyrobit improvizovaně nosítka, na kterých budou muset jednoho člena odnést určitou trasu. Česnek, Kečup a Standa udělali jednoduchá nosítka ze dvou tyčí a batohů. Druhá skupina ve složení Bumbál, Kokos, Klíště a Meloun si s výrobou pohrála více. Po vypršení limitu na stavbu jsme odstartovali závod. Druhá skupina se do cíle dostala první. Nosítka Česnekovy skupiny sice také vydržela náročnou cestu, ale nedonesli raněného, protože byli vyčerpaní a nemohli ho unést. V cíli jsme se rozdělili na tři skupiny. Každá dostala mapu, buzolu a cílem další hry bylo obejít sedm míst zakreslených v mapě. Na každém místě měla být ukryta sklenička se zprávou. Dvěma skupinám se to povedlo. O vítězství tedy rozhodl čas a správnost složené zprávy. Po chvilce odpočinku jsme si zahráli fotbal. Pak jsme si zopakovali, jak se staví stany. Po tom všem nám pěkně vyhládlo, tak jsme začali vařit večeři. Měli jsme v plánu uvařit čínu. Po večeři jsme si zahráli nějaké hry venku i v klubovně.

V sobotu jsme vstali opět v sedm. Po rozcvičce jsme uklidili nejen klubovnu, ale i celé středisko. V devět hodin jsme se vydali na cestu na Pastviny. Cestou jsme udělali několik přestávek. Na Pastvinách jsme se stavili do Hostince u Mostu, kde jsme si dali něco dobrého k obědu. Objeli jsme přehradu a jeli zpět. U klubovny už jsme jen uklidili poslední věci a rozešli jsme se domů.

Hitace: 1.33
Zapsal: Donald , [12.05.2014, 18:00]
Účast: Bumbal, Česnek, Kečup, Klíště, Kokos, Meloun, Standa, Bahno, Donald, Placák,

Určeno družině: Racků,