Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Potštejn - Litice

(14.03.2009)
Aktualizováno 20.03.2009, 15:17

Tak konečně jsem se dostal k tomu abych udělal aspoň nějaký zápis z výletu. Předem se omlouvám za spoustu chyb co tu bude ale učitel na přednašce porad vyrušuje.
Začatek byl na našem pěkném nádraží :-) Cestování bylo maalinko složitější, protože nán už moc vlaků nejezdí. Začali jsme ve vlaku a jeli jsme do Ústí, kde jsme přestoupili na autobus a pokračovali dále do Potštejna. Zde jsme měli menší problém s nalezením značky, ale po malé zacházce jsme ji přeci jen našli.
Cesta jde chvíli po silnici ale pak jsme se dostali na polní cestu a nakonec i do lesa. S Bumbalem jsme se vsadili, že bude mit v botach mokro do půl hodiny. A hádejte kdo měl pravdu. :-) Na jeho obranu musím říct že cesta nebyla nejsušší a všude bylo dost bláta. Cesta lesem probíhala celkem bez problémů jen jsme nějak nemohli najít nějaké suché dřevo. Kolem 11 hodiny jsme se dostali k řece na malý ostrov kde se nám podařilo rozdělat ohen a vyudit na něm párky. Po obědě jsme si dali menší pauzu a bratři začali stavět hráze. Samozřejmě že nezustalo moc bratru kdo měl sucho v botach, možná 2 :-) Po polední pauze jsme pokračovali na hrad, nebylo to daleko asi pul hodinky. Bratři byli překvapeni že hrad je zavřeny, tak jsme si ho aspoň prohlédli z venku a chteli jsme projít tunelem kolem elektrárny, bohužel nejaky sičák zamknul branku, tak jsme si udělali další okruh po vesnici.
Na nádraží jsme přišli o hodinu dřív, tak jsme se šli projít ještě do starého lomu. Zde začali bratři vedoucí serfovat na ledových krách a už jsem zůstal samotný, kdo měl sucho v botách :-) Ve vlaku bylo naštěstí docela teplo a tak jsme tam aspoň malinko oschli. V Letohradě na nádraží jsme si dali horkou čokoládu a pokračovali dále do Ústí. Ve Třebové jsme se šťastně shledali s rodči a mohli jsme jít domu se ohřát a usušit.
Myslím si že výlet to byl docela pěkný sluníčko nám svítilo legraci jsme si také užili a doufám že přístě půjdeme na malinko delší výlet.    Míchačka


Zapsal: Anonym, Míchačka , [15.03.2009, 20:27]
Účast: Máťa, Bumbal, Meloun, Bahno, Fidla, Placák, Klíště, Pája, Bejk, Matěj, Míchačka,

Určeno družině: Racků, Ostřížů, Jestřábů,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály