Pečení perníčků 2013

(06.12.2013 - 07.12.2013)
Aktualizováno 09.12.2013, 21:22

Letos jsme opět začátkem prosince sešli, abychom ukázali náš pekařský um.

Pečení jsme letos pojali trochu neobvykle, a to tak, že jsme pekli perníkové chaloupky a hrady. Nejdříve jsme z připraveného těsta za pomoci speciálních vykrajovátek vykrájeli jednotlivé zdi a střechu. Byli jsme celkem rychle hotoví a trouba nestíhala péct, tak jsme šli na chvíli ven, abychom si něco zahráli.

Nejdříve to byla schovka, pak zas honička a také mrazík. Naštěstí nikdo neumrznul. Když už byli všichni vyblbnutí, vrátili jsme se zpět do klubovny, kde už byly připravené upečené části chaloupek. Zbývalo jen je ozdobit a slepit. Někteří použili polevu, někdo zdobil také lentilkami nebo jinými sladkostmi. Nakonec už jen slepit a je to hotovo. Někteří stihli svůj domek postavit, někteří ale ne. Nikdo ale nezoufal, protože chaloupky můžeme dokončit na schůzce. Zameteno, uklizeno a šup do spacáku.

Ještě jsme si promítnuli fotky z tábora a tři pohádky a pak jsme pomalu usnuli – nebo spíš rychle. Ráno jsme už jen sbalili věci, uklidili klubovnu a vydali jsme se domů za svými maminkami.

Hitace: 1.27