Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Pečení cukroví

(09.12.2005 - 10.12.2005)

Loni jsme pekli cukroví na filmovém víkendu v chatě v Křivolíku. Letos to byla trochu změna. Do poslední chvíle jsme nevěděli na jaké chatě budeme. Teda bylo to samozřejmě jasné, jen nám nikdo neřekl kde ta chata je, abychom byli více překvapeni. Po schůzce Tonča odjel na nákup a zbytek (Skřítek, Máťa, Vřeštidlo, Donald) šel pomalým krokem směr Zámostí a dále po silnici směrem na Skuhrov. Pozn.: jelikož jsem jel autem, nemohu podrobně vylíčit co všechno zajímavého se cestou na chatu pěší výpravě stalo. Mě se jelo celkem hezky, jen jsem ucítil pět slabých nárazů. Jelikož vlastně nikdo z pěší výpravy nevěděl, kde chata leží, bylo nutné dát jasný signál

  • svíci k silnici.

Na Tončově chatě jsme si dali batohy na lavičku, odnosili spousty věcí z auta a začali se snažit udělat oheň na opékání. Oheň vzplál na první sirku. Taktéž i v chatě. Opekli jsme si buřtíky, nacpali si bříška, ubytovali se, připravili ležení a vydali se na noční výlet. Směrem na chatu bratra Emilky, kde taky probíhalo pečení cukroví družiny Racků. Přepadli jsme jejich chatu a obyvatele zkoulovali zbytky sněhu co jsme našli v okolí. Odměnou nám byli bramborové placky. Těch jsme se nejen přejedli, ale ještě jsme dostali výslužku na cestu. Dlouho jsme s Racky nepobyli a šli zpět k chatě. Zastavili jsme se na takové louce a šli hledat stádo krav, které se tu někde prý přes den pase. Nic jsme nenašli. Ale zato jsme si zahráli fakt dobrý hry se svíčkami. Rukavice plné vosku naše nadšení ještě znásobily. V chatě ještě plápolal oheň, podkroví bylo vyhřáté, spacáky čekali na to, až zalehneme. Dobrou noc. Chrup, chrup, drnk drnk, brrr, brrrr, ozývalo se z různých koutů.
Ráno vysvitlo sluníčko a bylo zase hezky. K snídani každý dostal talíř plný sladkého tvarohu, chléb, máslo a piškoty a k pití mléko. To byla hostinka, takhle po ránu. Ale toho nádobí. Tak jsme jej museli umýt. A aby bylo co k obědu, oškrabali jsme i pár brambor. Oheň v kamnech vesele hoří, trouba vesele peče první perníčky. Hodná trouba, ani toho moc nespálila. Jakmile všechno perníkové těsto bylo zdělané, vykrajovali jsme si z těst doma našimi maminkami vyrobenými. Hrnec s brambory se mezitím vařil. K obědu jsme nejprve dostali každý bramborovou placku, asi za trest, možná jen na rozjedení a potom plný talíř moc dobrého jídla z brambor a hrneček kompotu. Kdo to má všechno sníst? Nádobí jsme umyli, perníčky si rozdělili, ležení urovnali, chatu opustili, auto naložili. Na Zámostí jsme dali pokřik, bylo pět hodin odpoledne a šli domů. Každý s krabicí dobrého voňavého cukroví. To bude doma radost.
Zapsal: Tonča , [07.01.2006, 11:17]
Účast: Donald, Máťa, Skřítek, Vřeštidlo, Tonča, Kosák,

Určeno družině: Krahujců,

Fotogalerie:
  • Není
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály