Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Pečení a deskové hry 2013

(07.12.2013 - 08.12.2013)
Aktualizováno 09.12.2013, 21:50

O půl jedenácté jsme se sešli na Zámostí. Někteří z nás ještě netušili, kam vlastně jdeme, takže to bylo trochu překvapení. Vydali jsme se směrem na Skuhrov. Na studené hůře jsme zabočili k lesu, kde je Emilova chata. Jakmile jsme tam došli, vybalili jsme z batohů všechno jídlo a pití. Vydali jsme se do lesa na dřevo. Jeli jsme asi třikrát s dvoukolákem a bylo toho až až.

Zatímco jsme byli pro dřevo, už se začalo topit venku před chatou. Bylo vše připraveno na to, abychom mohli začít grilovat. O to se samozřejmě postaral Lukas. Ostatní zatím sekali a řezali přinesené dřevo na menší kusy, aby se vešlo do kamen. Postupně neugrilované maso ubývalo a nám se plnili žaludky. Pro některé to byl menší či pro někoho větší zážitek, protože ještě negrilovali v takové zimě a chumelenici. Postupem času jsme ochutnali všechny druhy masa.

Tím přišla chvíle, kdy se odeberme do chaty. Ihned jsme začali pracovat. Začali jsme dělat kremrole, jabkance a štrúdly. Každý něco dělal. Z jabkanců se nám staly nejdříve bavorské a pak finské vdolečky. Ale to je na dlouhé povídání – fotografie to vystihnou lépe. S pečením jsme byli celkem rychle hotovi, a tak jsme si mohli konečně zahrát nějaké hry.

Nejdříve jsme si venku zahráli koulovačku, také jsme využili zimy a vyrobili si klouzačku. Všechny to bavilo, uspořádali jsme i soutěž, kdo dojede nejdál. Když jsme promrzli až kost (skoro), vydali jsme se zpět do chaty, kde bylo příjemné teplíčko. Začali jsme hrát deskovky. Jako první přišla nám známá hra „Osadníci“, kterou zde hrajeme snad každý rok. Dále jsme hráli „Dostihy a sázky“. Někteří to vydrželi až do tří hodin.

Ráno jsme vstali až o půl jedenácté. Uvařili jsme čaj a ke snídani jsme si dali štrúdly, které jsme napekli. Přitom jsme ještě stihli zahrát znovu osadníky. Po hře už nezbývalo nic jiného, než uklidit chatu a vydat se na Zámostí.


Hitace: 1
Zapsal: Donald , [09.12.2013, 21:01]
Účast: Bumbal, Česnek, Dominik, Kečup, Klíště, Slinták, Lukas, Emilka, Donald,

Určeno družině: Racků,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály