Pálení čarodějnic 2007

(27.04.2007 - 28.04.2007)
Aktualizováno 02.05.2007, 10:37

Sraz byl v 15:30 u střediska. Původně měla akce probíhat na Včelařské chatě, ale pro suché počasí se čarodějnice pálili u střediska. Na pálení čarodějnic se přijeli podívat i dva bratři ze Slovenska. Pro dřevo určené k topení jsme byli v Křivolíku, kde jsme našli plácek s pokácenými souškami, které jsme na lesní cestě rozřezali. Rozřezané soušky jsme nakládali na dvoukolák, který tříčlenná skupina odvezla ke středisku. Mezitím, co tři bratři táhli vozejk ke středisku, ostatní připravili další várku dřeva.

Jakmile jsme měli dostatek dřeva na dnešní večer, šli jsme rozřezat nedaleký spadlý strom s průřezem okolo 0,5 metru. Tento mohutný strom byl schovaný v hustém houští vedle bývalého koupaliště. Strom Kosák rozřezal na čtyři zhruba dvoumetrové díly, které jsme pomocí lan donesli k ohništi, kde nám posloužily jako lavičky.

Slavnostní zapálení čarodějnice bylo po večeři, při které jsme se nacpali párky opečenými nad ohněm. Během večera jsme hráli různé hry, např. cpaní ponožek druhému pod nos. Vyhrál ten, jenž si nejméně krát čichnul k cizí ponožce a sám dal čichnout co největšímu počtu proti hráčů. Druhé hry se účastnili všichni přítomní u ohniště. Natáhlo se lano okolo dvou stromků a muselo se podlézt pomocí prohnutí do mostu, kdo se dotkl při podlézání lana dotkl země jinou částí těla než jsou chodidla vypadával. Samozřejmě se nemohl dotknout ani lana.

Při třetí poslední soutěži si 4 družstva tvořená čtyřmi lidmi museli v co nejkratším čase protáhnout jeden provázek tričkem a kalhotami. Mezi jednotlivými soutěžemi jsme hráli na kytaru a zpívali všelijaké písničky. Nepovinná večerka začala mezi jedenáctou a desátou hodinou večerní, avšak někteří bratři zůstali u ohně až do třetí hodiny ranní. Každý si spal, kde chtěl. Někdo ve středisku, jiní pod širákem nebo ve stanu.

Druhý den jsme čekali hodnou chvíli než Jelen uvaří čaj, neboť odhadl špatné množství vody. Při čekání si každý krátil čas jiným způsobem. Vedoucí klafali u ohniště a vlčata se skauty hráli lakros i mnoho jiných her. Akci jsme ukončili v 9:45 oddílovým pokřikem. Někteří zde zůstali jako například Rozinka s Fidlou, kteří se bavili práskáním bičem a jiní frčeli domů.