Oslavy 100 let skautingu

(21.10.2007)
Aktualizováno 24.10.2007, 21:06

V pátek odpoledne jsme pomohli vyklízet výstavu „Šaty dělají člověka“. V sobotu se připravila hlavní část výstavy. V neděli se před 13:00 hod začali u Kulturního centra scházet skauti, aby si mohli vyzkoušet své vystoupení, které začínalo v 17:00 hod. Kdo se scének neúčastnil, dokončoval výstavu, jejíž součástí je i fotografická soutěž Okem Evži Šimka.  V 16 hodin byla zahájena vernisáž výstavy ke 100 letům skautingu ve světě. Vernisáže se zúčastnilo velké množství příznivců skautingu. Kdo si výstavu ještě nestihl prohlédnout, může tak učinit do pátku 26. 10.

Na výstavě jsou prezentace všech oddílů, jsou k vidění staré kroniky, sbírky pohledů, rukodělné práce skautů, můžete si také vyzkoušet některé skautské dovednosti.

Jak již bylo výše napsáno, tak v 17 hodin bylo vztyčením státní vlajky a zpěvem skautské hymny zahájeno vlastní představení ve velkém sále Kulturního centra.  Jednotlivé oddíly si připravily scénky na určitou část dějin skautské historie. Jak se jim to povedlo, mohli posoudit všichni návštěvníci zaplněného sálu. Dále zde byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže Okem Evži Šimka a oceněným fotografům byly předány hodnotné ceny.

Závěrem je potřeba poděkovat všem sponzorům a také příznivcům skautingu, že skauty podpořili svou účastí na uvedené akci.

Až do pátku si ve výstavní síni Kulturního centra můžete prohlédnout výstavu ke 100 letům skautingu:

• otevírací doba:
    • ne: 16:00 – 18:00
    • po – čt: 9:30 – 16:30
    • pá: 9:30 – 15:00
  • vstupné: dobrovolné

Mnoho zdaru do další stovky!!!