Oddílový výlet na konec zimy

(06.03.2010)
Aktualizováno 11.03.2010, 20:50

Na výletě jsme navštívili Zámecký park ve Slatiňanech, kde jsme si mohli pohladit Koně Převalského.
Dále jsme si zahráli trojnožku, šiškovou válku se sestrami na Kočičím hrádku.
Dalším cílem byla rozhledna Bára a blízké lanové centrum. Kdo ještě nebyl unaven, mohl si zacvičit v lesní tělocvičně a pak jsme již museli spěchat na vlak. V Pardubicích se nám podařilo utratit peníze a pak jsme již mohli jet domů.

Na akci byl také zadán první úkol do CRH. Ti kdo nebyli, tak se o jeho zadání přihlašte na schůzce.

V hitaci dostal výlet 1,47 bodu (stupnice jako ve škole).

Po dlouhé době je tu zápis od dalších členů oddílu.

Tentokrát ho poslal Klavír.

Sraz byl v 7:50 na nádraží. Bohužel z naší družiny dorazili pouze dva členi – já a Slinták. Kolem 8:10 jsme již seděli ve vlaku a byli na cestě. Seděl jsem s Lukase a Slintákem. Kolem 9:12 náš vlak dorazil na nádraží, kde jsme přestoupili do motorového vlaku ,,regionova’’, který měl namířeno do Slatiňan, kde pro nás jízda končila.

Vystoupili jsme a vydal se do parku, kde jsme si pohladili koně Převalského. Byli krásní. Emil nám ještě přečetl 1. úkol CRH – zasadit hrášek  čím bude větší tím lepší. Potom jsme se občerstvili a šli jsme si zahrát trojnožku. Nejprve jsem hrál se staršíma sám, ale naneštěstí vedle mě by Lukas a málem mě zlomil ruku.

Potom, když přišli ostatní, jsem je nějak nemohl pravou rukou udržet a protože se stanovilo pravidlo, že když někdo bude mít prázdnou levou ruku, tak vypadává. Noa tím jsem vyřadil ze hry půlku hráčů. Ale už bylo dost hraní a bylo třeba se vydat na další cestu. Po chvilce jsem urazili docela pěknou vzdálenost a stáli jsme u Kočičího hrádku , kde jsme potkali sestry. Samo, že jsme si nehráli na gentlemany a ihned jsme začali pálit šišky a za chvíli byl hrad náš. Tak jsme toho využili a rozdělili jsme se na dva týmy a začali jsme hrát šiškovou válku. Jedni hrádek okupovali a druzí (můj tým) hrad chránili.

Když jsme se dosytosti vyřádili, vyrazili jsme na další cestu, tentokrát k rozhledně Báře. Byla to zajímavá stavba a člověk by se na to bál vůbec vylézt. Blízko u toho bylo lanové centrum , tak jsme si trochu zalozili. Pak jsme se vydali na další pochod. Zanedlouho jsme dorazili k lesní tělocvičně, kde jsme dali další přestávku, ale potom jsme museli celou cestu běžet na vlak.

Pak jsme ale zjistili, že jdeme o deset min. předem. Samozřejmě byli všichni na vedoucí naštvaný, že musíme čekat. Pak nakonec vlak dorazil a podnikli jsme další cestu – do Pardubic. Emil a spol. vystoupili o dvě zastávky předem, protože to měli blíže k obchodu, ve kterým kupovali nový topení do klubovny. Na nádraží jsme čekali dlouho, protože náš vlak měl zpoždění 75 min. Přečkali jsme, přišel Emil a nakonec jsme už seděli ve vlaku a byli na cestě domů.