Oddílová besídka s krmení zvěře

(21.12.2007)
Aktualizováno 26.04.2008, 22:42

Když jsme přišli ke klubovně, tak jsme dali pokřik a šli jsme hrát venku nějaký hry. Hráli jsme asi dvě hry a potom jsme šli do naší klubovny dát pod stromeček dárky a ještě kdo neodevzdal cukroví, tak ho dal na tác.

Kdo to všechno odevzdal, tak šel do velkej klubovny. Když tam byli všichni, tak Kuře měl připravenou nějakou hru, ale nikdo neposlouchal, dělal tam nepořádek, tak se žádná hra nehrála. Tak jsme dali pár písniček, ale to taky trochu vázlo, protože nikdo neuměl hrát a taky skoro nikdo nezpíval.

Když bylo pět hodiny, tak jsme se šli podívat do naší klubovny. Tam byl plnej stůl cukroví a plno dárečků pod stromečkem. Tak jsme si šli vzít trochu cukroví a pak Emil začal rozdávat dárky. Každý určitě dostal, co si zasloužil.

Když to bylo všechno rozdaný, tak jsme si ještě vzali cukroví a začali se připravovat na odchod do lesa. Asi za čtvrt hodiny jsme byli všichni venku a vydali se na cestu. Za nadlouho jsme byli u krmelce. Emil tam zapálil svíčky a něco nám k tomu řekl a potom jsme to mohli všechno, co jsme měli pro zvířátka vysypat ke krmelci. A pak jsme valili zpátky ke klubovně.

Cestou jsme se klouzali na ledě to bylo dost hustý. A když už byl skoro konec, tak jsme šli ke středisku. Tam si všichni vzali batohy, dali jsme pokřik a mohli jsme se vydat domů.

Další zápis byl přinesen na disketě 24. 12. 2007 v 17:45 hod. Skoro by šlo říct, že ho přinesl Ježíšek, ale autorem je kdo jiný než Jelen, který měl potíže s počítačem a tak zápis napsal na stroji a text přilepil izolepou na disketu.

Začátek akce byl v 15:45 u střediska, kde jsme se sešli v hojném počtu skautů i vlčat, ale nějaké ztráty přece jen byly. Ostřížům chyběl Rozinka a opět bratři Šaškovci, dle mého názoru zase paří u babičky. Vlčata také měla ztráty, ale protože jejich chybějící členy neznám jménem, tak je nemůžu vypsat. Vedoucí, kteří se snažili udržet alespoň malou kázeň, zde byli zastoupeni Emilkou, Lukasem a Míchačkou. Byl zde i Kosák, ale ten si hluku nevšímal a naopak vypadal, že se v tomto prostředí skvěle baví jako my Ostříži.

Nejprve jsme šli do velké klubovny, kde se Ostříži pokoušeli (hlavně Kuře se pokoušel) zabavit vlčata nějakou hrou, prý si každý z nich měl připravit tři hry. Samozřejmě jsme si žádnou nepřipravili, a tak jsme jen sledovali Kuřete, jak se snaží rozdováděným vlčatům něco vysvětlit. Po pár minutách přišli vedoucí. Emilka několikrát zařval: ,,Ticho! Bratři klid!“ a poté pronesl: ,,Dáme si nějakou písničku.“, proto jsme zasedli do kroužku a začali zpívat. Na kytaru nám hrál Míchačka s Kuřetem a Placákem. Z písniček, které se zpívaly, většina znala vlastně téměř pouze refrén nebo několik počátečních slov. Mezitím co jsme zpívali, Lukas s Emilkou připravovali každému dárek v trojkové klubovně.

Asi po půl hodině jsme zpívání nechali a šli se podívat do trojkové klubovny, kde na nás čekali dárky pod nádherným stromečkem a stůl přeplněný tácy s cukrovím. Každý, kdo se besídky účastnil, obdržel od Ježíška dárek v podobě bílé uzlovačky s teskovou tatrankou. Uzlovačka je bezvadná, protože je tři metry dlouhá, a proto se dá použít i jako švihadlo. Dále jsme obdrželi dárky v různé podobě podle toho, jak kdo zlobil. Například br. Jelen byl asi velice hodný, protože mimo uzlovačky obdržel i DVD, které musí do příští schůzky vrátit, ale hlavně se mu navrátilo jeho oblíbené tričko, které nosil celý tábor v Hoštejně a na Slovensku.

Bohužel na Slovensku, když v něm prochodil půlku tábora, tak ho na Emilkův příkaz musel vyprat nebo zahodit. Zahodit ho nechtěl, a tak ho strčil do proudu řeky a zatížil kamenama. Chvíli triko sledoval, jestli mu nehrozí nebezpečí uplavání. Po krátké chvíli usoudil, že nehrozí, a tak nechal tričko bez dozoru a odešel v domnění, že po vytáhnutí bude jeho oblíbený oděv vypadat lépe než po vyprání v automatické pračce. Po dvou hodinách se k řece navrátil a tričko nikde. A teď je tady. Původně bílé triko je komicky, ale hezky barevně vymalováno, jak se jistě přesvědčíte z fotek. Na radu Lukase příště do řeky hodí celý batoh, aby se mu navrátily hezčí věci.

Po rozdání dárků jsme šli do lesa ke krmelci nakrmit zvířátka. Mimo Kuřete a Kosáka, kteří se nabídli, že uklidí klubovnu. Šli jsme okolo bývalého koupaliště. Při zpáteční cestě dole v bazénu objevil Lukas plochu zmrzlé vody, na které jsme se parádně poklouzali. Někteří Ostříži zkoušeli led i v jiných místech, kde z ledu vyčnívala stébla trávy a někteří z nich se i propadli.

Dále skupinka Ostřížů před zadní brankou u střediska olizovala zábradlí jako ve filmu Obecná škola. Chtěli si vyzkoušet jestli to funguje a prý jim jazyk k zábradlí opravdu přimrzal, ale dokázali ho vždy včas odrhnout. U střediska si vlčata rozebraly maminky, starší skauti šli domů sami a ti co vedou, šli s vedoucími na oddílovou radu.

Další zápis dodal Donald.

Dnes na oddílové besídce jsme nejdříve odevzdali cukroví a potom jsme venku hráli nějaké hry. Potom jsme do klubovny pod stromeček dali dárky a šli jsme do velké klubovny. Tam jsme zazpívali nějaké písničky. Potom jsme měli hrát scénky, ale nakonec jsme je nehráli. Potom jsme šli do malé klubovny a tam jsme si rozdali dárky, ochutnali cukroví a šli jsme do lesa ke krmelci nakrmit zvěř. Když jsme došli ke krmelci, vysypali jsme všechny kaštany, žaludy, jablka atd. Potom jsme šli ke klubovně a od klubovny jsme šli rovnou domů.