Návštěva ve Svitu

(08.02.2007 - 11.02.2007)

O jarních prázdninách se vydala šestičlenná skupina skautů na návštěvu svých „bratou“ do partnerského města Svitu. Protože s těmito skauty probíhá už rok skvělá spolupráce, rozhodli jsme se poznat je ještě lépe a návštěvu rovnou spojit s lyžováním na nějakém kopečku v Tatrách. Odjezd byl 8. 2., dopravní prostředek vlak a cíl Svit. Na nádraží ve Třebové jsme se náhodou potkali s naší místostarostkou, která také zrovna měla namířeno do Svitu. Během jízdy jsme jí poctili naši milou společností a cesta ji jistě rychle utekla, stejně jako nám.

Po příjezdu jsme byli převezeni a ubytováni u prarodičů jednoho z vedoucích. Navečer se prošli k blízkému lyžařskému středisku v Lopušné dolině a obdivovali zasněžené Tatry, na které je ze Svitu jedinečný výhled. Přestože sjezdovky v Lopušné vypadaly hodně lákavě, zvláště pro někoho kdo viděl sníh tento rok jen na pár dní, nenechali jsme se zviklat a druhý den se busem vypravili na Štrbské Pleso. Přestože ve Svitu pršelo, na Plese krásně sněžilo a foukal mírný náporový větřík. To nás, stejně jako lanovku, nezastavilo a počasí se během dne chvílemi zlepšovalo, při odjezdu do Svitu se samozřejmě krásně vyjasnilo. Večer jsme strávili společně se slovenskými skauty, proběhlo nějaké to bližší seznamovaní.

Další a předposlední den se naše výprava dobrovolně rozdělila. Jedna část složená z jedné účastnice se vydala na setkání celého střediska do Starého Smokovca, zbytek šel konečně prozkoumat svahy v Lopušné dolině. Místní sjezdovka je o něco delší než třebovská, ale naše je samozřejmě mnohem lepší, jenom toho sněhu mají krapet víc. Počasí bylo stejně jako večer krásné, výhled na blízké Tatry také, svah skvěle upravený, tudíž jsme si poslední lyžování jaksepatří užili. Tím ovšem sobotní program nekončil.

Večer se totiž v Kežmaroku konal skautský Valentýnský ples, na který jsme také byli pozváni. S plesem jsme počítali už od začátku, takže jsme na něj byli vybaveni a ostudu neudělali. Slováci jsou zřejmě neunavitelní tanečníci, protože zpět do Svitu jsme se dostali až kolem páté hodiny ráno. Přesto jsme se na plese celou dobu moc dobře bavili, všichni jsme byli spokojení a značně utančení. K ránu jsme si dali pár hodin spánku, rozloučili se s hostiteli a dopoledne odjeli z Popradu do České Třebové.

Nezbývá než poděkovat za krásné čtyři dny a skvělou organizaci, protože jsme se měli jak v bavlnce. Už se těšíme na další společnou akci.

Zapsal: Jíťa , [13.02.2007, 20:49]
Účast: Jíťa, Tonča,