Natírání podsad

(30.03.2007)
První zápis je z ruky Rozinky.

Makat, makat, makat. Heslo každého pracovitého bratra. No, a jelikož se nám tábor nečekaně rychle blíží, a to netvrdím, že je špatně, tak je nějaká ta práce nutná. Bylo tedy třeba natřít podsady. A to hnědě. Sraz byl kapku dříve. Původní plán číslo jedna, že nám žluté nebo červené podsady vymění v Tescu za hnědé, nevyšel. Škoda, mohli jsme ušetřit barvu. Nejdříve bylo třeba vynosit všechny podsady na trávníček před středisko, a to pěkně na sluníčko. To šlo hned. Pak jsme je museli očistit od všeho, co na nich za celý ten rok ulpělo. Po vyčištění jsme se chopili štětek a štětců. Emil nám nachystal barvičku. Postup při natírání byl jasný. Nejdříve podsadičku přetřít válečkem, pak zahladit spáry štětci. Práce šla hladce. Bylo to hotovo až podezřele rychle. Někteří bratři využili volného času. Tak například takový bratr Fidla. Ten starý filuta si rád hraje (pohrává) s malými dětmi. Kdo ví, proč chytil chudáka Donalda za pačesy a táhl ho ven. Nějako mu to ale nevyšlo. Cestou se hlavou střetl se sklem ve dveřích do klubovny. Alespoň měl do konce brigády co dělat. Co zbylo v okenní tabulce vyndal. Pak nám připravil provizorní okénko. Zamaskoval to však dobře, takže doufáme, že si toho žádný člen sedmičky nevšimne. Pak se podsady ještě přetřely podruhé. U střediska se už pomalu scházeli liboví frajírci na víkendovou larpovou hru. Stejně nic nevyhráli, tak nevím, proč se tvářili tak namachrovaně. Brigádička byla dobrá.

Jako druhý poslal zápis Jelen.

Sraz jsme měli o půl čtvrté u klubovny, kde brigáda probíhala. Z ostřížů se zde sešli všichni mimo Zetora a Kachny. Krahujíci byli zastoupeni Plavcem, Donaldem, Játýrkem a později přišel i Vřeštidlo. Z vedoucích zde byl Emilka a Dušinka. Práce nám šla docela od ruky. Někteří účastníci drhli podsady ocelovými kartáči, jiní je barvili nahnědo štětkou nebo válečkem. Také se stala Fidlovi nepříjemnost v podobě rozbití skla u dveří klubovny, patřící třetímu chlapeckému oddílu. Nyní je díra ve dveřích zakryta modrou papírovou dekturou. O půl sedmé jsme měli vše hotovo. Někteří zde zůstali na suprovou Kosákovu akci, jiní odešli domů.

Zapsal: Jelen , Rozinka , [30.03.2007, 20:40]
Účast: Donald, Játýrko, Plavec, Vřeštidlo, Bahno, Fidla, Gorila, Holub, Jelen, Kuře, Placák, Rozinka, Snědlo, Emilka,

Určeno družině: Krahujců, Ostřížů,
Původní červené a žluté podsady Hnědé po našem útoku Jelen v akci