Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Národní technické muzeum

(22.02.2014)
Aktualizováno 26.02.2014, 18:40

V sobotu brzy ráno jsme se sešli na nádraží. Nastoupili jsme do vlaku mířícího do Prahy. Cestou si někteří splnili pár bodů do stezky. Jiní zase dostali za úkol vyluštit zprávu v morseovce. Cesta uběhla celkem rychle.

Po příjezdu do Prahy jsme nejdříve prošli historickou část hlavního města a jiné památky. Během cesty probíhala soutěž jednotlivců. Šlo o to, aby poznali co nejvíce památek. Vždy jsme u některé zastavili a všichni si zapsali, kde jsme.

Nyní už jsme překročili Vltavu směrem na sever, kde se nachází Národní technické muzeum. Strávili jsme tam přibližně 3 hodiny a stihli jsme projít několik expozic. Byli jsme se podívat na expozici meření času, chemie kolem nás, interkamera, doprava, hutnictví, hornictví. Pravděpodobně nejvíce zaujala expozice technika hrou, kde byla různá zařízení, které bylo možné si vyzkoušet. Například zde bylo letiště, kde jsme si mohli vyzkoušet průchozí detektory kovů nebo rentgenové detektory zavazadel. Dále jsme si mohli vyzkoušet dešifrovat složitější šifry, otevřít trezor nebo najít štěnici.

Když jsme opustili muzeum, vydali jsme se směrem na Pražský hrad. Cestou jsme šli okolo olympijského parku na Letné. Vetšina se tam chtěla podívat, tak jsme šli. Pak jsme pokračovali na Pražský hrad. Sešli jsme dolů a po Karlově mostě jsme se vrátili do Starého města. Na Václavském náměstí jsme se zastavili do KFC.

Následující a poslední zastávkou byla Jubilejní synagoga. Poté už jsme došli na nádraží a odjeli do České Třebové.


Hitace: 1.29
Zapsal: Donald , [24.02.2014, 19:56]
Účast: Česnek, Kečup, Klíště, Kokos, Meloun, Standa, Brambora, Hans, Kanička, Odpadlík, Orel, Žížala, Bahno, Donald,

Určeno družině: Racků, Jestřábů,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály