Mezinárodní tábor 2007

(05.07.2007 - 15.07.2007)
Aktualizováno 08.10.2007, 22:43

Díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Pardubickému kraji a městu Česká Třebová uspořádalo junácké středisko Javor poprvé mezinárodní tábor. Zúčastnilo se ho celkem 40 skautek a skautů ze Svitu a České Třebové. Na táborové základně v Hoštejně jsme prožili spousty nových zážitků a poznávali jsme rozdíly mezi našimi národy. Rozšířili jsme si znalosti ze zdravovědy, šifrování, práci s mapou, pod.

Vyráběli jsme si batikovaná trička, malovali odlitky ze sádry. Zahráli jsme si spousty her. Celým táborem se prolínala celotáborová hra z Mexického zálivu. Během tábora jsme podnikli 2 výlety – jeden na rozhlednu Háj u Šumperka a druhý do Prahy. Zpočátku sice mladší skauti měli problémy se slovenštinou, ale nakonec si rychle zvykli. Během tábora jsme se naučili spousty nových dovedností, slovíček a poznali jsme nové kamarády.

V neděli 15. 7. v 9:51 hodin odjela dvacetičlenná skupina skautů ze Svitu domů.  Tímto táborem však naše spolupráce nekončí, již 11. 8. odjíždí dvacetičlenná skupina českotřebovských skautek a skautů na Slovensko, kde se v Batizovcích bude konat druhý letošní tábor. Doufejme, že nám vyjde počasí a budeme pokračovat v započaté práci.

Zapsal: Emilka , [16.07.2007, 21:54]
Účast: Bahno, Fidla, Gorila, Holub, Jelen, Kachna, Kuře, Placák, Rozinka, Snědlo, Traktor, Měkoň, Jíťa, Kosák, Tonča, Emilka, Lukas, Míchačka,

Určeno družině: