Mezinárodní pálení čarodějnic 2012

(20.04.2012 - 22.04.2012)
Aktualizováno 24.04.2012, 21:46

V pátek 20. 4. přijelo na pozvání skautů 3. chlapeckého oddílu střediska Javor 20 harcerů z partnerského města Olawa. Letos jsme tuto tradiční akci obohatili o ringoturnaj, takže se účastníci měli na co těšit.

V pátek se vzhledem k opožděnému příjezdu skupiny stihly zahrát pouze seznamovací hry.
V sobotu, kdy měl probíhat hlavní program, nás probudil déšť, tak jsme dopoledne zařadili turnaj v piškvorkách. Po tuhém boji vyhrál br. Česnek. Poté, co přestalo pršet, začal ringoturnaj. Všechna družstva urputně bojovala. Nakonec vyhrálo družstvo z Olawy, které tak získalo dort pro vítěze. Po sportovním výkonu se všichni odebrali do bazénu. Večer nás čekalo pálení čarodějnic. Přestože ještě nebyl „oficiální termín“ pálení čarodějnic, tak se nám podařilo jednu chytit a na hranici upálit.

U táboráku se sešlo na 70 skautů z našeho střediska. Zpívaly se písničky, hrály soutěže.

V neděli byla na plánu mše a úklid střediska.
Již teď se těšíme na další společnou akci, kterou bude v červenci tábor v Hoštejně, na který přijede také asi 20 členná skupina harcerů.

Akce měla, jak u polských harcerů, tak i českých skautů, velký úspěch. Nakonec nám vyšlo i počasí a poprali jsme se s malováním klubovny na středisku, kde bude 12. – 13. 5. probíhat výstava ke 100 letům skautingu v České republice, na kterou jste všichni zváni.

Akce spolupráce s polskými harcery jsou podpořeny Pardubickým krajem a Městem Česká Třebová.