Mezinárodní pálení čarodějnic 2010

(23.04.2010 - 25.04.2010)
Aktualizováno 28.04.2010, 20:33
Akce byla pro skauty a starší vlčata třídenní. Mladší vlčata byla jen na dva dny.
Po nesmělém poznávání se všichni dobře bavili. Nakonec jsme akci ukončili v bazénu.
Fotkyjsou ve dvou galeriích:

Zápis z akce dodal Klavír.

V pátek odpoledne jsme se sešli na chatě U Floriána. Udělali jsme hranici pro čarodejnici a naštípali dřevo. S menším zpožděním dorazili i harceři z Polska. Do noci jsme hrali schovku. Po zakončení dne jsme si odešli každý ke svému spacáku a spali. V sobotu jsme si udělali výlet na celý den. Přitom jsme hráli stopovačku. Zpět k Floriánovi jsme dorazili kolem 16 h. Ušli jsme cca 15 km . Po 16 h dorazil br. Klíště a po něm i ostatní mladší bratři. Do večeře jsme s Poláky hráli hry. K večeři jsme Měli Emilkův dva dny připravovaný guláš. Po té jsme již usedli k táborovému ohni a Kachna ho zapálil. U táboráku mimo her a písniček složila jedna polská sestra slib. Později k chatě u Floriána dorazili i sestry ze 4. dív. oddílu. Když už se některým chtělo spát, zazpívali jsme si večerku a většina se již uložila ke spánku.V neděli ráno jsme po rozcvičce a snídani začali balit své věci a vydali se na cestu – někteří domů a někteří ještě do bazénu …

Článek ze zpravodaje:

Ve dnech 23. – 15. 4. 2010 navštívila Českou Třebovou skupina 24 harcerů z Olawy. Jednalo se o druhou společnou akci v tomto roce. Po březnové návštěvě Olawy, kde se domlouvaly akce na letošní rok, přijeli harceři ve věku 11 – 15 let. Sice měl autobus přes 2 hodiny zpoždění, ale nakonec jsme se všichni sešli na chatě U Floriána, kterou zapůjčil Sbor dobrovolných hasičů Parník.
Po večeři jsme si zahráli seznamovací hry a pak se již šlo spát. V sobotu byl naplánován celodenní výlet na Třebovské stěny. Polští harceři i naši skauti se rozdělili do 2 skupin a hrála se stopovaná. Do cíle na Třebovských stěnách dorazili všichni ve stanovený čas a po obědě jsme se vydali zpět k chatě. Cestou se hrály hry a debatovalo se o rozdílech ve skautování u nás a v Polsku.
Večer bylo v plánu pálení čarodějnic. Vzhledem k termínu se nám však podařilo chytit pouze jednu. U táboráku se sešlo přes 50 skautů a harcerů. Zpívaly se písničky, hrály soutěže. Na závěr sestra Ola složila slib.

V neděli se po úklidu chaty a okolí šlo do bazénu. Krátce po poledni jsme se rozloučili a všichni se vydali domů. Již teď se můžeme těšit na další akce s harcery z Olawy.

Akce byla podpořena Městem Česká Třebová a Pardubickým krajem.

Další společnou akcí bude v červnu noční hra v Olawě.
3. chlapecký oddíl střediska Javor Česká Třebová