Memoriál Břeti Hampla

(25.02.2006)

V sobotu 25. 2. 2006 se v okolí chaty U Floriána, kterou zapůjčil Sbor dobrovolných hasičů Parník, konal již 15. ročník zimních skautských hlídkových závodů – Memoriál Břeti Hampla, který jsme stejně jako již minulých 14 ročníků pořádali jako vzpomínku na Břeťu Hampla, který v našem oddíle vykonával funkci hospodáře. Závodů se letos zúčastnilo 37 hlídek, mezi kterými byly hlídky z Lanškrouna, Žamberka, Dolní Dobrouče, Ústí nad Orlicí, Chocně, Dlouhé Třebové a samozřejmě z pořádající České Třebové. Na trati dlouhé asi 2,5 km bylo pro vlčata a světlušky umístěno 12 stanovišť. O jedno stanoviště více čekalo na skauty a skautky, kteří tato stanoviště museli proběhnout dle mapy, což některým hlídkám činilo veliký problém. Celkový čas závodu byl 7:21 hod. (jedná se o čas od startu první hlídky v 9:35 hod. po doběhnutí poslední hlídky). K nejtěžším úkolům patřil hod na cíl. Hlídky musely kopím zasáhnout určený cíl. Celý den bylo slunečné počasí, což určitě nahrálo zdařilému průběhu závodu.

Mezi skautkami obhájila své loňské vítězství hlídka z 37. oddílu z Lanškrouna ve složení Monika Reslerová, Gabriela Nováková a Markéta Kráčmerová, která celou trať, v této starší kategorii, včetně stanovišť zaběhla v nerychlejším čase. V kategorii skautů zvítězila také hlídka z Lanškrouna a to z 31. oddílu ve složení David Skalický, Tomáš Resler, Dominik Macháček, která jako jediná poznala všechny mapové značky. V kategorii světlušek vyhrála hlídka ze 4. dívčího oddílu z České Třebové ve složení Felcmanová Kateřina, Štěpánková Kateřina, Voclová Radka, Pustajová Lenka, Umlaufová Michaela, Stránská Michaela, která byla ze všech hlídek nejúspěšnější na zdravovědě a jen jeden bod jí chyběl k získání plného počtu bodů. Nejrychlejší hlídkou byla vítězná hlídka v kategorii vlčat z 1. chlapeckého oddílu z Dolní Dobrouče ve složení Filip Skalický, Radim Otava, Jakub Novák, Petr Kapoun, Matouš Pecháček, Karel Macek.

Výsledkovou listinu si můžete stáhnout v sekci stáhněte si či memoriál. Ve fotogalerii jsou umístěny fotky i z přípravy závodu.

Velký dík patří Sboru dobrovolných hasičů Parník za propůjčení chaty „U Floriána“. A dále také sponzorům: ČMKS – Lokomotivy, a.s., ENGEL CZ, s.r.o., LDM s.r.o. Česká Třebová, Město Česká Třebová, Mika a.s. Česká Třebová a Raiffeisen stavební spořitelna.

Mediální podpora:

• Me­moriál Břéti Hampla 2006 I.
  • Memoriál Břéti Hampla 2006 II. (nová galerie)