Memoriál Břeti Hampla - 23. ročník

(01.03.2014)
Aktualizováno 27.03.2014, 17:35

Skautské závody, pořádané s 23letou tradicí, se uskutečnili 1. března 2014 v okolí chaty U Floriána. Sešli se zde oddíly z České Třebová a blízkého okolí. V tříčlenných (skautky a skauti) a šestičlenných (vlčata a světlušky) hlídkách se vydávali na připravenou trasu, kde je čekalo několik úkolů, které by měli prověřit skautské znalosti a dovednosti. Mladší světlušky a vlčata měli pro jednoduchost orientace trať vyznačenou fáborky. Skautky a skauti si oproti tomu museli poradit s mapou a buzolou, což některým hlídkám udělalo značné problémy.

Z připravených úkolů čekaly na hlídky například lanová dráha, signalizace, šifrování, uzlování, zdravověda a další. Celkem se závodu zúčastnilo 210 účastníků v 38 hlídkách. V kategorii skautek zvítězil 3. dívčí oddíl Dolní Dobrouč. V kategorii světlušek 4. dívčí oddíl Česká Třebová. V kategorii skautů vyhrál 3. chlapecký oddíl Králíky. V kategorii vlčat vyhrála hlídka 7. chlapeckého oddílu Česká Třebová.

Závody, pořádané na počet bratra Břetislava Hampla, opět prověřily dovednosti skautských oddílů z okolí České Třebové.