Memoriál Břeti Hampla - 22. ročník

(23.02.2013)
Aktualizováno 01.03.2013, 21:31
Pakliže někdo něco ztratil, tak jsme na stránky dali fotky. Jestli někdo něco poznal, tak mi napište.

Skautské závody pořádané s železnou pravidelností už 22 let se staly neodmyslitelnou součástí končící zimy. V sobotu 23. února se sešly u chaty U Floriána skautské oddíly jak z České Třebové, tak i blízkého okolí a v tříčlenných (skauti a skautky) nebo šestičlenných hlídkách (vlčata a světlušky) se vydávaly vstříc připravené trati a úkolům. Světlušky a vlčata měli pro zjednodušení orientace a klid vedoucích trať vyznačenou fáborky. Oproti tomu si skauti a skautky museli vystačit s mapou a buzolou, což mnohým přichystalo nezapomenutelné chvíle. Prožitek závodníků i pořadatelů těšících se ze zimní krajiny prohloubilo intenzivní sněžení, které dodalo závodům téměř pohádkovou atmosféru.

Z připravených úkolů čekaly hlídky například lanová dráha, mapové značky, signalizace, lov ryb a vázání uzlů. Celkově se sešlo zhruba 190 účastníků. Ze skautek zvítězil 3. dívčí oddíl Dolní Dobrouč ve složení Terezie Jakubcová, Štěpánka Nováková a Lucie Kapounová. V kategorii světlušek 4. dívčí oddíl Česká Třebová ve složení Nikol Vavřínová, Karolína Jiroušková, Šárka Doležalová, Kateřina Vaňousová, Veronika Hondlová a Mariana Kašparová. Za skauty se na prvním místě umístil 31. chlapecký oddíl Lanškroun ve složení Jakub Gregora, Matěj Doleček a Adam Kolomý. Ve vlčatech 7. chlapecký oddíl Česká Třebová ve složení Jáchym Typl, Jakub Calábek, Matěj Kolář, Šimon Kolář a Vojta Palán.

Velký dík patří sponzorům memoriálu: městu Česká Třebová, Mika Consulting s.r.o., LDM s. r. o. Česká Třebová, CZ LOKO, a.s. Česká Třebová, Rodina Maršálkova, Engel s. r. o., Plastkon product, s. r. o. Zároveň je třeba poděkovat Sboru dobrovolných hasičů Parník za propůjčení chaty „U Floriána“.

Závody, pořádané na počest bratra Břetislava Hampla, jsou nejen zkouškou pro účastníky, ale také příjemným setkáním s kamarády z jiných oddílů. V příštím roce se opět budeme těšit.