Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Memoriál Břeti Hampla 2007

(24.02.2007)

První zápis dodal br. Jelen. Po kosmetických úpravách ho zde uveřejňujeme. Je to zápis ze zákulisí memoriálu – pohled vedoucího. 

Oficiální sraz pořadatelů na Memoriál MBH, byl již v pátek v devět hodin ráno u střediska junáka, kde se škrábali brambory na zítřejší oběd a odkud se odvezli věci potřebné k přípravě závodu k chatě hasičů U Floriána. Ti, co v devět hodin přijít nemohli, se dostavili k Floriánu podle toho, jak se jim to hodilo. Ostatní, co se nemohli uvolnit ze školy, přišli ve večerních hodinách. Například Snědlo v doprovodu Kuřete sem dorazili okolo páté hodiny. Ve stejnou dobu se zde nacházel i flekatý pes správce chaty, který si oblíbil Kuřete, a chtěl si s ním neustále hrát. Tento den jsme ještě stavěli lanovou dráhu, u níž nám nešlo omotat lano kolem stromu, tak aby lano, po kterém se bude chodit zůstalo napnuté. Úspěch jsme měli až po několikátém pokusu, a tak jsme mohli zamítnout Emilkovu myšlenku o tom, že vlčata budou chodit po nakreslené čáře na zemi přidržující se nenapnutého lana. Jakmile byla lanová dráha hotová, šli jsme se do chaty navečeřet. Podávali se vepřové výpečky s chlebem a okurkem, které ukuchtil Bivoj s bratrem Huškou a Severou. Všem to velice chutnalo i sestrám, které se nechali krmit od Měkoně. Po večeři jsme si sedli do kruhu, kde se domlouvalo obsazení jednotlivých stanovišť a některé podrobnosti k bodování. Okolo jedenácté hodiny večerní začala oslava Měkoňových padesátin, při níž se jedl výborný dort a nezdravé chipsy, Smíšek hrál na kytaru, Lukas s Jíťou a Sestřen si zkoušeli nové uzle. Zkoušela se jedna z disciplín a to lov dřevěných rybiček, aby se zjistilo, jak to budou mít soutěžící těžké. Spát jsme šli kolem druhé hodiny ranní. Ráno ve čtvrt na sedm po krátké noci, byl budíček, sbalili jsme si spacáky a vydali jsme se za chladného počasí do lesa zkontrolovat připravená stanoviště s předešlého dne a ukázat přidělená stanoviště bratrům a sestrám, které to nestihly předešlého dne. Po obejití stanovišť a kontrole trasy jsme v rychlosti posnídali, dodělali poslední přípravy a ve čtvrt na devět po slavnostním zahájení závodu jsme se vydali na svá stanoviště, ze kterých se poslední hlídky vrátili těsně před vyhlášením výsledků v kategorii skautů. Jakmile byla vyhlášena poslední kategorie, začal úklid. Fáborky a zbylé hlídky posbíral Cvrček. A tak zbývalo zabalit dát jednotlivé věci do krabic, krabice naložit na vozík za auto, které je odvezlo zpět ke středisku. Myslím že letošní ročník Memoriálu Břeti Hampla i když neprobíhal v zimních podmínkách, jak bývá jeho zvykem se nám vydařil. Podle ohlasu zúčastněných bratrů a sester se již těší na příští rok. 

Další zápis dodal Rozinka. Sice se musel naučit posílat e-maily, ale určitě stojí za to.

Každý rok startovali bratři jako první, ale letos se to otočilo a setry vyrazily prošlapat cestičky okolo chaty U Floriána jako první. Když jsme dorazili, už byly setry někde zpocené v lese na trati. Starší kádři byli u chaty a měli na starost organizaci. Kdo si chtěl zaplnit žaludek po závodu guláškem (polívkou), musel zaplatit 25 korun českých. Nejprve jsme dostali lístečky, na které se zapsali jména závodících (skautky/skauti závodili po třech a světlušky/vlčata po šesti). Bylo třeba koupit nějaké tahouny ze sedmičky. Pak byl nástup, při kterém jsme dostali nějaké ty instrukce a i číslo. Jednotlivé skupinky startovaly po pěti minutách a byly pouštěny (po kontrole) br. Emilem. Dostali jsme taky mapu, na kterou jsme si zakreslili stanoviště. Byly různé (kimovka, zdravověda s Měkoněm, rostliny a zvířátka s Kosičem a s Jelenem, atd.). Trať byla tak drsná, že Fidlovi rupalo v zádech, Kuře chytal křeče do nohou a já měl hrozný hlad. Když už dorazili všechny hlídky, byli jsme napjatí jako kšandy. Pro trojku výsledky dopadly docela dobře vezmeme-li v úvahu tyto kritéria: vlčata od nás dopadli jako poslední, a to protože je máme teprve chviličku; Krahujci už byli za velké kluky, a tak závodili za skauty (měli náročné podmínky); a bratři od nás z družiny (Ostříži) nebyli zrovna ve formě. Naší hlídce se ale docela dařilo-a my to nečekali. Opravdu ne. Samozřejmě jsme si ještě dali ten teploučký gulášek. Ňami, ňami. Po relaxaci po závodu jsme odcházeli na Zámostí. Jo tak letos to bylo úplně skvělý. No opravdu.

Další zápis dodal Vřeštidlo

Konal se u Hospody s názvem U Floriána. Byli tam skauti a skautky z blízkého okolí například ze Vamberka. Byli jsme rozděleni na vlčata a skauti my Krahujci jsme po první běželi za skauty. Rozdělili jsme se do dvou skupinek – já (Vřeštidlo), Plavec, Pavián a Donald, Máťa a Skřítek. Pak byl nástup – měli jsme číslo 31 a Donaldovi měli 30 něco. Potom jsme čekali asi půl hodiny než jsme vyběhli. Mezi tím jsme si připravovali věci: jako je uzlovačka, deník, březovka, vodu a pak jsme vyběhli. Bohužel jsme zabloudili tak jsme místo na stanoviště číslo 9 dorazili na stanoviště č.2. A to už bylo. Museli jsme jít přes 3,4,5 až na 6. Tam byly zvířátka s Kosákem. Z 6. jsme šli na 10. a z 10. na 7. Ze 7. na 5, 4, 3, a na 1 a na 8. Z 8 do cíle. V závěru na konci jsme byli 12. a Donaldovi byli 8. A šlo se domů. Někdo si koupil lana. Na zámostí jsme byli v 17:30.

Vřeštidlo


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály