JDen Na to

(15.09.2006 - 16.09.2006)
Aktualizováno 20.04.2013, 11:29

V pátek jsme se v 19:00 hod. sešli před klubovnou. Chvíli jsme měli čas se domluvit, kdo z nás půjde na koncert ke Dnům partnerství. Nakonec jsme vybrali 10 brů a vydali se na koncert. Jelikož jsme měli málo času, běželi jsme. Na koncertě, který uváděl p. Hrubeš z Neváhej a toč vystoupili přátelé z Olawy, Svitu, Agrate Brianza a také ze Třebové. Koncert se velmi povedl, pouze byl pro menší bry moc dlouhý. V cca 22:00 hod. jsme dorazili do klubovny, kde jsme se najedli a šli spát. Ráno jsme stávali v 4:15 hod. a po uklizení věcí jsme se vydali na nádraží na vlak. Jeli jsme v 5:04 hod. Naším cílem byly Sedlnice, kam jsme po dlouhé cestě dorazili asi v 9:40 hod. Odtud jsme se vydali na mezinárodní letiště Ostrava Mošnov, kde se konal již 6. ročník dne NATO.

Při vstupu jsme každý dostal sobotní MF. Na ploše letiště se během celého dne odehrávala spousta ukázek – Hasičů, Policie, celní správy, armády, atd. Prohlédli jsme si spousty techniky, 3 z nás také vystáli 70 min. frontu a prohlédli si britský letoun. Viděli jsme spoustu leteckých ukázek. K bezesporu nejlepší ukázce patřili akrobaté z Red Arrows, kteří s 9 letadly Hawk provedlo neuvěřitelné ukázky s kouřovými efekty (např. nakreslili na obloze srdce). Na závěr programu byla ukázka společných sil Armády České republiky: 3× T-72M4 CZ, 3× BVP-2, 2× Mi-24 Hind, 2× Mi-17, 1× W3A SOKOL MEDEVAC (7. mechanizovaná brigáda AČR, 23. základna vrtulníkového letectva AČR, 102. průzkumný prapor AČR, 31. brigáda radiační, chemické, biologické ochrany AČR, 14. brigáda logistické podpory AČR, Vojenská policie)- tak bylo uvedeno v programu. Zajímavé, co? Některé bratry však nejvíce zajímaly reklamní předměty. „Nejlepší“ byl Vasyl, který nabral celou tašku a také se za den opět několikrát urazil. V cca 17:20 hod. jsme se vydali na zpáteční cestu. Vlaky měly neustále zpoždění, ale do Třebové jsme dojeli o 2 min. dříve – 21:40 hod.

Výlet se určitě vydařil, pouze se mohlo jet později – dopoledne na letišti nebyl tak dobrý program a celý den tam vydržet, bylo pro některé dost náročné. V tisku jsme se dočetli, že letiště navštívil rekordní počet návštěvníku – přes 55 000.

V hitaci výlet obdržel 1,385 bodů.

Pohled na věc očima Donalda

Sešli jsme se v pátek. Večer šlo deset členů do kina na koncert a statní zůstali na klubovně. Když všichni přišli z kina tak jsme si nachystali něco na ráno do malého batohu a rozdělali si spacáky a šli spát. V sobotu ve čtyři hodiny jsme vstali a šli na vlak. Když jsme tam dojeli, tak jsme šli pěšky na letiště. Nejdřív jsme se rozdělili na tři skupiny. Potom jsme se šli kouknout na stíhačky, tanky, policejní auta a na hasičský auta. Potom jsme si sedly do trávy a obědvali. Kosák a Tonča řekli, že už tam zůstaneme a že můžeme chodit sami a vždycky se vrátíme. Tak jsme chodili. Asi v 18 hodin jsme šli k bráně a tam odtaď jsme šli na nádraží, museli jsme čekat na vlak. Když nám přijel tak jsme do něj nasedli a jeli domů. Na nádraží jsme dojeli asi v 22 hodin. Potom jsme všichni šli domů.

Donald

Hitace: 1.385
Zapsal: Emilka , Donald , [17.09.2006, 13:06]
Účast: Emilka, Holub, Kosák, Placák, Snědlo, Tonča, Vřeštidlo, Máťa, Donald, Játýrko,