Boiohaeum - země Bójů - ISARNO

(16.05.2008 - 18.05.2008)
Aktualizováno 30.05.2008, 08:42

Kosák s pomocí mladých roverů z Avaronu uspořádal opět další skvělou skautskou střediskovou akci pro mladší členy. Bohužel účastníků nedorazilo tolik, kolik bychom předpokládali, ale někdy méně znamená i více. Podívejte se na fotky, ať víte o co jste přišli. Akce byla určena pro Žlutou družinu, Jestřábi a Krahujce.

V pátek jsme se sešli na nádraží kole čtvrté hodiny a vyhlíželi davy dětí, které dostaly lístečky a očekávali jsme tak jejich účast. Po 15 minutách, když jich na nádraží dorazilo pouze 6, kdežto organizátorů na akci bylo již 13 jsme se rozhodli koupit lístek a přesunout do hlavního dějiště akce – keltský skanzen Isarno Letovice.

Na nádraží jsme se rozdělili na organizátory a účastníky. První skupinka vzala hromady věcí, které se přivezly ze Třebové, udělala nákup místním marketu, aby bylo čím krky živit a odebrala se do skanzenu. Skupina účastníků se vydala v doprovodu Kosáka a Kliky přes kopec trochu obklikou. Hlavní hra začala decentně těžší šifrou a vysvětlila kompletní nástin víkendu.

Princezna Emiris, obyvatelka vesnice Isarno, si vybrala za svého muže nebojácného Lunase udatného z vesnice vedlejší a na znamení jejich lásky se v sobotu za padajícího slunce bude konat svatba.

Ve vesnici se sehrál uvítací ceremoniál a skupinka účastníků, která během své cesty byla nečekaně přepadena jiným kmenem tak byla vřele přivítána hostinou a pozvána na svatbu.  Tolik k ději. Nechci jej zde popisovat podrobně, každý kdo byl, si jej moc dobře pamatuje sám.

Večer tedy proběhla nejen menší hostina, ale i první déšť, který nás přesvědčil o kvalitě střechy. Sem tam nějaká kapka prošla, ale tak se hold dříve žilo. Výhoda malého počtu účastníků byla jistě ta, že celý domek patřil pouze jim a tak měli dostatek prostoru :-) V chýši se při plamenech ohně zpívaly písně a vyprávěly zážitky z uplynulého dějiství. O noční hru taky nebyl nikdo ochuzen. Byla svižná a zajímavá.

Ráno se vstávalo celkem brzy, kolem sedmé hodiny .. mezi účastníky se totiž rozšířila fáma, že budíček je již v šest a tak skanzen již od východu slunka žil. Ovce s beranem a kozy bečely a mečely hlady, prasátka se svižně proháněla ohradou.

Dopoledne se mělo pracovat, ale jelikož Aleš (majitel skanzenu) byl ve městě na historických trhách a na dálku nás nemohl moc řídit, udělalo se jen to nejnutnější – vykydal koňům hnůj a poklidilo co se dalo. Proběhlo také pár běhacích her a dále se odvíjel děj víkendové hry.

Po obědě byly připraveny rukodělné dílny: zprovoznil se hrnčířský kruh a tak si každý mohl zkusit vytočit kalíšek. Komu to nešlo, raději si vyplácal misku ručně. V další dílně si každý mohl zkusit vydlabal lžičku ze dřeva. Nutno podotknout, že se všem výrobky a lžíce povedly a tak je mohly při večerním hodování vyzkoušet.

Odpoledne se stalo nečekané..v pos­vátném háji, kam se vydala princezna i s doprovodem svých služebnic byly zákeřně přepadeni nájezdníky, druid padl statečně při obraně její výsosti a princeznu ještě s její komornou unesly. Dvěma služkám se podařilo utéci a vše vylíčily na oppidu. Ostatní neváhali a a rychle se vydali nájezdníky pronásledovat samozřejmě v čele ze statečným Lunnosem.

Nájezdníky se podařilo vystopovat až k velikému jezeru, kde na obzoru spatřily mizející loď v dáli… V blízkosti však ležel přístav, kde se Bobovi podařilo za mrzký zlatý peníz najmout loď, dosti velkou aby se na ní celá výprava vešla a tak dobrodružství pokračovalo. Za obzorem se rýsovala jeskyně nájezdníků, přistát však u ní nebylo možné a tak se zvolilo místo kousek od ní. Nájezdníci pochopili, že jde do tuhého a tak se snažily zabránit hrdinům v přistání. Což se jim nevydařilo a pak již se rozpoutal krutý boj na břehu a poté i v jeskyni..

Po tvrdém boji byla nakonec princezna i s věrnou služkou osvobozena a nájezdníci pobiti a tak mohla započít cesta zpět do Isarna.

V Isarnu po vydatné večeři, již plně vrcholily přípravy na svatbu. Po obřadu byly všichni pozvání a velkolepou hostinu, kde všichni svá břicha nacpali všemožnými dobrotami a jazyk zalívali lahodnými moky.

Zapsal: Tonča , [17.05.2008, 21:00]
Účast: Vřeštidlo, Kachna, Placák, Snědlo, Traktor, Kosák, Kuře, Tonča,