Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Hrad Kamelot - zahájení CRH

(24.11.2012)
Aktualizováno 20.04.2013, 10:55

Ráno jsme se sešli na nádraží, vyzbrojení meči a štíty, abychom se vydali za králem Artušem na slavnost, která se konala na hradě Kamelotě (Litice nad Orlicí). Vlakem jsme dojeli pouze do stanice Bohousová, abychom se vyhnuli lapkům. Setkali jsme se s bardem, který se potuloval kolem. Slíbil nám, že nás provede až na hrad. Cestou nás však napadli lakové, kteří nás chtěli okrást. Bránili jsme se jim a došli jsme až skoro ke hradu. Tam nás napadli znovu. Statečný rytíř Hektor to uviděl a odehnal lapky.

Setkali jsme se s králem Artušem, shlédli jsme divadelní hru o jeho minulosti, které náhodou hráli dvorní herci. Poté nám král nabídnul, abychom se stali jeho rytíři – rytíři kulatého stolu. Vyzval nás tedy, abychom se cvičili v rytířství a získali ctnosti pravého rytíře. Začali jsme tedy trénovat. Rytíř Hektor nám uložil první zkoušku. Museli jsme se naučit používat štít, díky kterému se Hektorovi podařilo zachránit nás před lapky. Nyní jsme utvořili kruh s jedním panošem uprostřed – ten měl štít. Každý dostal hadrovou kouli, kterou mohl po prostředním panoši hodit. Panoš, který byl v kruhu, musel použít štít. Některým panošům se podařilo zkoušku splnit a získali tak první rytířskou ctnost: Statečnost.

Následoval čas na oběd, udělali jsme oheň a opekli si buřty. V tom nás opět přepadli lapkové, kteří se opovážili dojít až na hrad. Lapkové nám sebrali veškeré věci. Museli jsme je získat zpět, ale nebylo to tak lehké. Měli jsme jen jeden život, když nás některý lapka dostal, museli jsme jít za Merlinem, aby nás kouzlem oživil. Za pomoci krále Artuše a rytířů kulatého stolu jsme získali batohy a další věci zpět. Král Artuš k nám promluvil, poděkoval nám za pomoc a oznámil, že bude několik dalších setkání během roku a komu se nepodařilo splnit úkol, bude mít ještě možnost.

Artuš s Merlinem se s námi rozloučili, my jsme si ještě zahráli nějaké krátké hry, sbalili si všechny věci a vydali se na nádraží, abychom stihli vlak.

V hitaci dostal výlet jednu dvojku a od zbytku účastníků jedničky.


Hitace: 1.09
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály