Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Hledání perníkové chaloupky

(24.05.2008)
Aktualizováno 20.04.2013, 11:15
Samozřejmě Jelen nezklamal a dodal zápis, který zde po drobných úpravách umisťujeme.

Sešli jsme se v 8 hodin na nádraží, nakoupili jízdenky a frčeli vlakem přes Choceň za Pardubice (do Stéblové), kde se v hlubokých lesích nacházela Perníková chaloupka.

Cestou k chaloupce jsme dali několik zastávek obohacených o hry hlavně tam, kde byly keše, které hledal Lukas. Při odchodu jsme posbírali několik věcí, které by zde vlčata nechala, Emilka si je schoval do batohu a pokračovali jsme v cestě. Zhruba po 100 metrech se optal, zdali máme všichni své věci, že má jednu cizí v batohu, tak ať se podíváme, jestli máme všichni všechno, kdo se podívá a řekne, co mu chybí, tak mu věc vrátí, jinak ji dostane až na další zastávce za pětikorunu (za vybrané peníze se nakoupily v Hypernově bonbóny, jenž jsme snědli při zpáteční cestě vlakem), všechna vlčata se na Emilovu výzvu ani nepodívala do batohu, a tak se pokračovalo v cestě.

U dalšího odpočívadla ve westernové vesničce se vlčata pořádně vydováděla, hlavně byla v oblibě lanovka z pneumatiky. Taky jsme v lesíku u silnice v blízkosti Perníkové chaloupky objevili strom, kterým prošel do země blesk. Před samotnou prohlídkou chaloupky jsme se naobědvali u ohniště pro 12 měsíčků.

Prohlídka celkem ušla, hlavně první část, kdy nám paní v důchodovém věku vyprávěla maličko předělanou verzi Perníkové chaloupky a vlčata tím totálně uchvátila. Pak jsme viděli babu Jagu, výrobu dekorativního perníku, který je na jídlo příliš tvrdý, prošli částmi nebem, peklem a východ končil v prázdné krčmě, kde byla nádherná podle obličeje tak patnáctiletá šenkýřka s uhrančivýma očima.

Dále jsme navštívili místní hrad (Kunětickou horu), viděli pštrosy a pohladili jelena (opravdového). Pak jsme se vydali do Pardubic, kde jsme se podívali na Zelenou bránu, Perštýnské náměstí, stavili se do Tesca a Hypernovy a vlakem přifrčeli do Třebové, na nádraží dali pokřik a rozešli se domů.


 
V hitaci mladších členů akce získala 1,33 bodů (hodnocení jako ve škole).
Celkem jsme ušli skoro 24 km a nikdo ani moc nereptal. Je potřeba účastníky pochválit.

Hitace: 1.33
Zapsal: Jelen , [24.05.2008, 21:45]
Účast: Česnek, Kečup, Kokos, Meloun, Emilka, Jelen, Lukas, Placák, Snědlo, Bahno, Kachna,

Určeno družině: Racků, Jestřábů,
Profil projité trasy Trasa cesty
Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály