Filmový pohádkový pátek

(25.11.2005 - 26.11.2005)

Sice jsme měli sraz na Filmové promítání (téma: Pohádky) až v 17:30, ale sešli jsme se už v 15:30, tedy v tolik, v kolik nám obvykle začíná schůzka. Ta se tentokráte odvíjela ve výtvarném duchu – vyráběli jsme psaníčka pro Ježíška. Byly jsme v roverské klubovně. Potom Tonča odjel nakoupit jídlo a ostatní – tedy Donald, Máťa, Vřeštidlo, Skřítek, JardJirka, Tomíno, Mikro, Štěpán, Kuře, Vasyl společně s Kosákem se snažili rozdělat oheň v táborovém kruhu vedle střediska. Dřevo jsme našli, oheň hořel a než se udělali uhlíky na grilování hrála se schovka a klouzalo z kopečka po sněhu. Buřtíky z grilu byl fakt moc dobrý. V roverské klubovně však mezitím vyrostlo promítací zařízení – počítač, televize a reproduktory. A zem se zachvěla. Hlasitými tóny se středisko začalo otřásat v základech. Po pár minutách dlouhé volby nejlepšího filmu se do finále probojovala pohádka U nás na farmě. Kdo ji neviděl, udělal chybu. Jakmile skončil začala nová volba. Tentokráte byl zvolen film Úžasňákovi a ten byl co jiného než úžasný. A byla noc. Venku tma, zima, na středisku klid. Jen z klubovny trojky se ozývalo pravidelné odchrupování, občas i drkotání zuby ze zimy. Ráno, ráno, ráníčko, nevidím tě sluníčko. A jak jinak vstát, než pravou nohou vpřed a pořádně si zacvičit. Ve velké klubovně jsme si dali pořádnou rozcvičku. Běhat, skákat, podlézat. A bylo nám teplo. Mezitím se ohřál čaj a k němu jsme zakousli chléb s marmeládou. Uklidili jsme všude tam, kde bylo znát, že jsme tam byli a v devět hodin ráno si pro nás přišli rodiče a byl konec filmového pátku. Už se těšíme na další.

Zapsal: Tonča , [07.01.2006, 11:15]
Účast: Mikro, Trpaslík, Tomíno, Donald, Játýrko, Máťa, Skřítek, Vřeštidlo, Kuře, Vasyl, Tonča, Kosák,

Určeno družině: Krahujců, Jestřábů,

• Není