Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Brigáda s Měkoněm

(24.03.2007)

První zápis poslal Rozinka.

Práce šlechtí. Přesně tak, to více přeci každý. A pracovat se někdy musí. Přesně tak, to ví přeci každý. No a proto jsme zase jednou vyrazili do divočiny mezi ostré ostružiny, a také abychom si udělali pár mozolů na rukách (dobře se s nimi pak machruje). Přesně tak, to ví přeci každý. Šli jsme tedy pomoci do lesa Jana Betlacha. Jeho les je safra rozlehlý. Bylo práce jako v lese. Musela se vyčistit mýtina. Rostou na ní malé stromečky, které byly kapku zarostlejší od vlezlého ostružiníku. Dále se mezi malinké stromečky vetřely břízy. To všechno muselo pryč. Některé břízky se rozřezaly a šup s nimi ke krbu Žáčkových. Z někoho lil pot více, z někoho míň. Po odmakání jsme se pomalu přeskupili k maringotce. Fidla zde bravurně vařil čajíček. Pak vytáhl Jan Betlach svůj arzenál v celé své kráse. Jeho biče byly žůžo. Slušně jsem se popráskal. A taky se lasovalo. Po menším zpoždění jsme rychle odcházeli domů za maminkami. Brigáda byla hustá.


Další zápis dodal Jelen.

Sraz jsme měli v osm hodin Pod Jelenicí a sešla se zde celá družina ostřížů mimo Kachny. Krahujíci zde byli zastoupeni Játýrkem s Donaldem a dozor nám dělal taťka Měkoň a pan Betlach, u kterého se brigáda konala.

Ke kraji West Hillu, tak říkal pan Betlach svému zalesněnému pozemku, nás dovezl svojí červenou dodávkou. U West Hillu jsme vystoupili, popadli nářadí a vydali se k ranči po svých. U chaty jsme dostali za úkol zbavit určitý úsek lesa od břízy a ostružiní, neboť braly malým smrčkům vodu. Proto jsme se rozdělili do skupin. První skupina v níž byl Kuře, Snědlo, Fidla a Holub, káceli břízy. Druhá skupina v níž byl zbytek účastníků akce, zbavovala předurčený úsek lesa ostružiní a trávy, aby se malým smrčkům lépe rostlo. Po té co byla pokácena poslední bříza v našem úseku, rozdělali jsme oheň a začali k němu nosit pokácené břízy, které jsme nařezali na špalky. Zbylé chrastí jsme spálili. Jakmile se začalo kolem ohně sdružovat více lidí než bylo potřeba, přišel Emilka s foťákem a Aničkou a zahnal nás opět sekat ostružiní, na kterém v té době dělal pouze Rozinka.

Po poledni přijel pan Betlach z vystoupení, které dělal pro judisty a začal nám pomáhat se sekáním špalků. Jakmile byl splněn pracovní plán, nastal odpočinek v podobě cpaní se sušenkami disko od pana Betlacha. Mimo to jsme si zapráskali bičem a zalasovali si. Nejlépe z nás uměl práskat bičem Rozinka, Snědlo a Placák, ale Rozinkovi šlo i lasování. Po dostatečném vyřádění jsme dali pokřik a odchod Pod Jelenici, kde jsme se rozešli.

Vlastní názor: I přes práci to bylo super.

Hytace: 1


Zapsal: Jelen , Rozinka , [24.03.2007, 21:45]
Účast: Donald, Játýrko, Bahno, Fidla, Gorila, Holub, Jelen, Kuře, Placák, Rozinka, Snědlo, Traktor, Měkoň,

Určeno družině: Krahujců, Ostřížů,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály