Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Brigáda na tábořišti 2007

(23.06.2007)
Aktualizováno 20.04.2013, 11:19

Důležitá zpráva:

Nevzal někdo z rodičů omylem Míchačkův kanystr s benzínem – 5 l černý kanystr s červeným víkem. Zbyl tam obdobný, ale s jiným benzínem. Míchačka má v kanystru Natural. Pakliže ho někdo omylem vyměnil, dejte prosím vědět.

První táborová brigáda v Hoštejně

Do Hoštejna většina účastníků brigády dorazila okolo deváté hodiny ranní. Nejprve jsme si prohlédli tábořiště a zjistili jsme, že nám nějaký kamarád ukradl staré skříně a koberec na nástěnku. Ale čekalo nás i milé překvapení v podobě posekané louky, na které budou postaveny stany. Louku nejspíše posekal traktor, který musel přebrodit řeku, aby se sem dostal. Po příjezdu Emilky, který vezl nářadí, jsme se dali do práce. Jedna skupina tvořená asi dvaceti lidmi se chopila hrabiček a až do pravého poledne hrabala seno z posekané louky na několik papírových pytlů, které po naplnění odtáhla dvojčlenná skupina k řece, kde je vysypala na jednu hromadu do houští.

Tatínci a vedoucí, kteří nehrabali seno stavěli latríny, sprchy nebo zvětšovali kuchyň. Také jsme na louce potkali hledače pokladů s detektorem kovů. Měl psa s chlapcem, který začal kopat tam, kde mu hledač ukázal. Hledač pokladů se příliš nezamlouval vedoucím, protože svojí přítomností a kopáním odlákal některé bratry a sestry od práce. Ty, které hledač pokladů příliš nelákal nadále předstírali práci. Za úsilného předstírání vykopali průsakovku a zhotovili přístřešek u řeky pro určité druhy potravin. S pracemi jsme skončili okolo páté hodiny odpolední a vydali jsme se zpět na cestu domů.

Brigáda byla bezva.

Hitace: 1


Hitace: 1
Zapsal: Jelen , [23.06.2007, 21:03]
Účast: Bivoj, Emilka, Jelen, Jíťa, Lukas, Míchačka, Placák, Tonča, Bahno, Kachna, Máťa, Játýrko,

Určeno družině: Krahujců, Racků, Ostřížů, Jestřábů,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály