Brigáda na středisku - malování

(31.03.2006 - 01.04.2006)

Řeknu to asi takhle: v pátek se oškrabala velká klubovna, jednou natřela a poté se hromadně škrabala chodba. V devět večer jsme byli s výsledkem práce spokojeni, že jsme šli na menší procházku do města. Na zámostí bylo hodně vody – naštěstí v korytě. Jinak jsme viděli asi bobra, vydru, plovoucí kočku či jiný vodní zvíře – mrtvý nebylo, občas se v té vodě i hýblo. Potom jsme šli k rotundě Svaté Kateřiny, kde jsme si řekli základní pověsti o zdejším místě, Kuře s Rozinkou sehráli scénku o městském znaku a poté jsme si jednotlivě dali si stezku odvahy na zdejším starobylém hřbitově. Podotýkám, že již byl hluboký večer, tma a strašidelno. U klubovny byl hasičí s majákem

• čistili ucpaný odtok vody u potoka, který se
veléval na silnici.

Ráno s dobrou náladou a snídaní jsme opět vlétli na práci – vymalovali podruhé velkou klubovnu a škrabali dívčí i chlapecké záchody. Chlapecké se aspoň jednou vymalovaly. Potom se kompletně celé středisko do puntíku uklidilo a šli jsme do Křivolíka na procházku, zjistit rozsah škod povodněmi. V lese byly popadané stromy od vichřice.

Konečně konec. Tak to je opravdu jen v rychlosti a v několika bodech shrnuto několik právě uplynulých hodin. Doufejme, že se někdo sám nabidné a pod vidinou několika snadno získaných bodů, nám zapůjčí deník k opisu z této akce. Jenže po zkušnostech z minulých akcí (viz výlet na Palici, výlet na Pastviny, Filmový pátek) se jej nikdy nedočkáme, což je škoda. Vy sami musíte chtít. Body lacno získané je malá odměna?